05:14 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (502)

  Lietuvos ir Latvijos sprendimas tęsti tarptautinio bendradarbiavimo programas be Minsko reiškia papildomą diskomfortą Baltarusijai, tačiau tai nebus kritiška, mano ekspertas Sergejus Rekeda

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Padėtis tarptautinio bendradarbiavimo srityje rodo rimtą Baltijos šalių ketinimą daryti spaudimą Minskui visomis kryptimis, interviu Sputnik Lietuva sakė Integracijos perspektyvų tyrimo centro direktorius, RuBaltic.ru portalo vyriausiasis redaktorius Sergejus Rekeda.

  "Kita vertus, mes suprantame, kad Baltijos šalys neturi tiek daug svertų daryti spaudimą Baltarusijai ir tai yra vienas iš tokių svertų, kuris, žinoma, nebus labai pastebimas Baltarusijos nacionaliniu lygiu. Regioniniu lygiu, manau, Baltarusija su laiku tai pajaus. Tai nebus kritiška, tai tiesiog bus papildomas diskomfortas, taip sakant." — sakė jis.

  Europos Sąjungos finansuojamus Bendradarbiavimo per sieną programos projektus Lietuva ir Latvija tęs be Baltarusijos, pranešė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  Anot jos, Vidaus reikalų ministerija jau sustabdžiusi vykdomų projektų mokėjimus, "atsižvelgdama į Baltarusijos Respublikoje susiklosčiusią politinę situaciją", taip pat į spalio 12 d. Europos Sąjungos Tarybos pateiktas išvadas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (502)

  Dar šia tema

  Užkirstas kelias į Baltarusiją patekti beveik tūkstančiui "užsienio instruktorių"
  Minskas paskelbė nesėkmingą Lietuvos taktiką BelAE atžvilgiu
  Iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti daugiau nei 500 sunkvežimių
  Tegai:
  Baltarusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos