11:17 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (468)

  Kaip pasakojo Latvijos viešųjų paslaugų reguliavimo komisija, šį metodą jau patvirtino Latvija ir Estija, laukiamas patvirtinimas iš Lietuvos

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Latvijos viešųjų paslaugų reguliavimo komisija patvirtino metodiką, kuri neleis Baltarusijos atominėje elektrinėje (BelAE) pagamintai elektrai patekti į Latviją, žurnalistams pranešė komisijos vadovas Rolandas Irklis.

  Rugpjūčio 25 d. uždaroje Latvijos vyriausybės posėdžio dalyje buvo išklausytas Ekonomikos ministerijos informacinis pranešimas apie prekybą elektra su Baltarusija. Remiantis žiniasklaidai paskelbta informacija, atsižvelgiant į įvykių Baltarusijoje raidą ir su tuo susijusias rizikas dėl tarptautinių branduolinės saugos standartų laikymosi Baltarusijos atominėje elektrinėje, ministrai nusprendė, kad jei bus paleista BelAE, Latvija pristabdys prekybą elektra su Baltarusija. Ekonomikos ministerijai buvo pavesta kartu su elektros energijos perdavimo sistemos operatoriumi parengti sprendimą dėl prekybos elektra su trečiosiomis šalimis.

  Komisijos vadovas patvirtino, kad šią savaitę reguliuotojas patvirtino metodiką, pagal kurią Baltarusijoje pagaminta elektra nebus tiekiama Latvijai.

  "Latvijos viešųjų paslaugų reguliavimo komisija patvirtino metodiką, kuri neleis Baltarusijos AE Astrave pagamintai elektros energijai patekti į Latviją. Pagrindinis metodikos principas numato, kad, pavyzdžiui, Rusija, turinti tarptinklinę jungtį su Baltarusija, turės pateikti patvirtinimą, kad Latvijai iš Rusijos tiekiama elektra nėra gaminama Baltarusijoje", — RIA Novosti cituoja Irklio žodžius.

  Pasak jo, šį metodą jau patvirtino Latvija ir Estija, tikimasi patvirtinimo iš Lietuvos.

  Anksčiau Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" iš Baltarusijos energetikos koncerno "Belenergo" gavo informaciją, kad elektros energijos gamyba BelAE gali prasidėti lapkričio 1–10 dienomis.

  Vilniaus ir Minsko ginčas dėl BelAE

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų šalia Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, vieta elektrinei, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai" ir atominė elektrinė kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Šiuo metu Baltarusija ruošiasi paleisti pirmąjį BelAE energijos bloką.

  Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimynines Baltijos šalis atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Ryga nustos prekiauti elektra su Minsku, jei bus paleista BelAE, tačiau tuo pat metu Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis, naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (468)

  Dar šia tema

  Baltarusija įsitikinusi, kad Lietuva persvarstys sprendimą dėl BelAE
  Ekspertas: ES rūpi ne BelAE saugumas, o galimybė daryti spaudimą Minskui
  Minskas paskelbė nesėkmingą Lietuvos taktiką BelAE atžvilgiu
  Jodo tabletės BelAE avarijos atveju: kodėl Lietuvos valdžia gąsdina savo gyventojus?
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija, Latvija

  Svarbiausios temos