04:25 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)

  Anksčiau konservatorių atstovai, Finansų ir Vidaus reikalų ministerijos vadovai suabejojo JAV rinkimų sąžiningumu

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pasmerkė Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE) lyderio, finansų ministro Martino Helmės ir vidaus reikalų ministro Marto Helmės pareiškimus apie tai, kad JAV prezidento rinkimai suklastoti, ir pranešė, kad šiuo klausimu ji sušauks Valstybės gynybos tarybą.

  Martinas Helmė ir vidaus reikalų ministras Martas Helmė radijo transliacijoje "TRE-raadio" suabejojo JAV prezidento rinkimų sąžiningumu. Politikai teigė, kad dabartinis JAV vadovas Donaldas Trampas pralaimėjo rinkimus dėl falsifikacijos.

  "Šiandieninis Estijos Respublikos finansų ministro ir vidaus reikalų ministro išpuolis prieš neseniai išrinktą JAV prezidentą ir rinkimus JAV yra išpuolis prieš demokratiją ir saugumą Estijoje", — cituoja RIA Novosti Kaljulaid pranešimą Facebook.

  Prezidentė pažymėjo, kad du ministrai nusprendė panaudoti savo žodžių svorį, norėdami užpulti pagrindinį Estijos sąjungininką.

  "Amerikos žmonės renka savo prezidentą be mūsų ministrų pagalbos, tačiau Estijos vyriausybė turi apsaugoti mūsų santykius su sąjungininkais ir užtikrinti saugumą. Deja, šiandien du vyriausybės nariai davė aiškų signalą, kad šie sąjunginiai santykiai jiems neturi jokios vertės", — sakė Kaljulaid.

  Prezidentė pareiškė, kad artimiausiomis dienomis sušauks Valstybės gynybos tarybą, kur bus suformuota aiški pozicija šiais klausimais.

  "Žmogiškai man tiesiog liūdna ir gėda", — apgailestavo valstybės vadovė.

  Į Valstybės gynybos tarybą įeina Parlamento pirmininkas, ministras pirmininkas, Parlamentinės valstybės gynybos komisijos pirmininkas, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, užsienio reikalų ministras, gynybos ministras, finansų ministras, vidaus reikalų ministras, teisingumo ministras, ūkio ir infrastruktūros ministras bei Estijos gynybos pajėgų vadas.

  Demokratas Džo Baidenas šeštadienį paskelbė apie jo išrinkimą į JAV prezidentus. Anksčiau didžiausia Amerikos žiniasklaida paskelbė apie Baideno pergalę prezidento varžybose. Savo ruožtu dabartinis prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad rinkimai dar toli gražu nesibaigė, ir jis ketina ginti savo pergalę teisme.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)

  Dar šia tema

  Buvęs JAV senatorius: Baidenas gali derėtis užbaigus "Nord Stream-2"  
  Paaiškėjo, kokiomis sąlygomis Trampas perduos valdžią Baidenui
  Žiniasklaida: Trampas planuoja surengti mitingus norėdamas užginčyti rinkimų rezultatus  
  Tegai:
  Džo Baidenas, Donaldas Trampas, prezidento rinkimai, JAV, Kersti Kaljulaid, Estija

  Svarbiausios temos