00:10 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (87)

  Tačiau galima spėti, kad ateityje konservatorių partijos ir paties ministro reitingai nuo to tik augs, mano politologas Rodionas Denisovas

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Estijos konservatyviosios liaudies partija "visada vaikšto ant ašmenų" ir išlaiko savo reitingą dėl to, kad jos politikai daro griežtus ir provokuojamus pareiškimus, interviu Sputnik Lietuva sakė estų politologas ir publicistas Rodionas Denisovas.

  "Dabar Helmė tyčia ar netyčia peržengė ribą, už kurią negalėjo jam atleisti. Akivaizdu, kad praktiškai visi Estijos politikai yra glaudžiai susiję su Jungtinių Amerikos Valstijų politikais ir beveik visur vadovaujasi iš ten kylančiomis kryptimis. Ir todėl, taip, iš tikrųjų, vargu ar jam bus atleista. Kita vertus, tai, kad Martas Helmė dabar atsistatydino, gali lemti tik tai, kad kituose rinkimuose jo partija gaus dar daugiau balsų, nes žmonės ne visada sutinka su tuo, ką mano dauguma politikų. Ir visai galima manyti, kad tiek Helmė, tiek partijos populiarumas tik augs", — sakė jis.

  Pasak Denisovo, tai gali turėti įtakos tiek vietos valdžios, tiek prezidento rinkimams.

  Estijos vidaus reikalų ministras Martas Helmė pirmadienį pareiškė, kad atsistatydins po to, kai iškritikavo JAV prezidento rinkimus, sukėlusius politinį skandalą Estijos visuomenėje.

  Sekmadienį Martas Helmė ir jo sūnus, finansų ministras Martinas Helmė, radijo transliacijoje "TRE-raadio" suabejojo JAV prezidento rinkimų sąžiningumu. Politikai teigė, kad dabartinis JAV vadovas Donaldas Trampas pralaimėjo rinkimus dėl falsifikacijos. Šie pareiškimai sukėlė daug kritikos iš respublikos lyderių ir vietos žiniasklaidos. Prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė, kad ministrai kenkia Estijos nacionaliniam saugumui.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (87)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Trampas planuoja surengti mitingus norėdamas užginčyti rinkimų rezultatus  
  Estijos prezidentė iškritikavo ministrų žodžius apie JAV rinkimų falsifikaciją
  Tegai:
  prezidento rinkimai, JAV, Estija

  Svarbiausios temos