05:48 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Estijos URM, šalis turi daug ką pasiūlyti atliekant Arkties tyrimus, nes ji turi žinių ir seną Arkties tyrimų istoriją, o Estijos mokslininkų išvadas galima lengvai pritaikyti Arktyje

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Estija pateikė paraišką dėl stebėtojos statuso Arkties taryboje, pirmadienį pranešė Estijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Kaip pažymi URM, Estijos paraišką pristatantis užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu vaizdo susitikimo metu su Islandijos užsienio reikalų ministru Gudlauguru Toru Tordarsonu, kuris yra Arkties tarybos pirmininkas, pažymėjo, kad tvaraus Arkties vystymosi užtikrinimas turėtų būti ne tik Arkties šalių, bet ir kitų valstybių pareiga.

  "Kaip šiauriausia ne Arkties šalis, Estija nori ir yra pasirengusi prisiimti šią atsakomybę", — pasakė ministras.

  Anot Reinsalu, paraiškos pateikimas yra aiškus Estijos įsipareigojimo ir didelio susidomėjimo dalyvauti Arkties tarybos darbe ir noro prisidėti prie tvarios Arkties plėtros pavyzdys.

  Pasak ministro, Estija turi daug ką pasiūlyti atliekant Arkties tyrimus. Jis paaiškino, kad Estija turi žinių ir seną Arkties tyrimų istoriją ir kad Estijos mokslininkų išvadas galima lengvai pritaikyti Arktyje. Reinsalu pridūrė, kad jau dabar, Estijos tyrėjų iniciatyva ir pagalba, Arkties taryboje dirbančiose darbo grupėse naudojamos esamos žinios ir sprendimai.

  Estija tikisi, kad paraiška bus aptarta kitą gegužę vyksiančiame Arkties tarybos posėdyje.

  Arkties taryba yra tarptautinė organizacija, kurios tikslas — skatinti bendradarbiavimą aplinkos apsaugos ir tvaraus poliarinių rajonų vystymosi srityje. Ji apima aštuonias Arkties šalis (Rusiją, Daniją, Islandiją, Kanadą, Norvegiją, JAV, Suomiją ir Švediją). Dar 13 valstybių taryboje turi stebėtojo statusą.

  Dar šia tema

  Grenlandija keičia formą dėl tirpstančių ledynų
  Žiniasklaida papasakojo apie JAV "naktinį košmarą" Arktyje
  Rusija dislokuos raketinės gynybos kupolą virš Arkties
  Karo atveju aviacija "pasieks" priešą iš Arkties, sakė generolas
  Tegai:
  Arktis, Estija

  Svarbiausios temos