13:19 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministerija pareiškė, kad veiksmai prieš rusakalbius žurnalistus yra akivaizdus demokratinės visuomenės pagrindų pažeidimo pavyzdys

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo kaltinimų pateikimą rusakalbiams žurnalistams Latvijoje, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  "Mes vertiname gruodžio 3 dieną įvykdytus agresyvius Latvijos valstybės saugumo tarnybos veiksmus prieš Rygos Sputnik biuro darbuotojus ir rusakalbius žurnalistus kaip akivaizdų demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir žodžio laisvės — pažeidimo pavyzdį. Primename, kad žurnalistai buvo sulaikyti, tardyti ir apieškoti, jiems pareikšti baudžiamieji kaltinimai", —  rašoma ministerijos pranešime.

  Ministerijos atstovai pabrėžia, jog kategoriškai nepriimtinas kaltinimas, kad Sputnik Latvija darbuotojai neva pažeidė ES sankcijų režimą. Šie apribojimai yra asmeninio pobūdžio, asmeniškai susiję su MIA "Rossija segodnia" generaliniu direktoriumi Dmitrijumi Kiseliovu ir negali būti taikomi visiems, kurie bendradarbiauja su žiniasklaidos kontroliuojančiąja bendrove.

  Taip pat buvo susidorota su rusakalbiais naujienų agentūros "Baltnews" žurnalistais ir daugeliu Latvijos visuomenės veikėjų.

  "Visa tai yra tikras baudžiamasis veiksmas, nepaliekantis abejonių rusofobiška sufabrikuotų kaltinimų potekste", — sakoma pranešime.

  Šis klausimas bus keliamas ESBO ministrų taryboje.

  Ministerijos atstovai tikisi, kad naujasis ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais neignoruos to, kas vyksta, ir savo būsimo darbo metu nurodys Latvijai, kad tokie išpuoliai prieš žiniasklaidą yra nepriimtini, ir būtina vykdyti tarptautinius įsipareigojimus žodžio laisvės srityje. Tikimasi, kad ES įvertins tai tinkamai.

  MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian tikisi, kad Rusija atsakys į Latvijos veiksmus prieš portalų "Baltnews" ir Sputnik Latvija darbuotojus, kuriems pareikšti įtarimai dėl ES sankcijų režimo pažeidimo.

  "Žurnalistams, bendradarbiavusiems su mumis Latvijoje, iškeltos baudžiamosios bylos. Savaime aišku, už bendradarbiavimą su mumis. Kratos. Pasižadėjimai neatskleisti informacijos. Su kai kuriais iš jų nepavyksta susisiekti. Tikiuosi, kad Tėvynė ras kuo į tai atsakyti", — rašė Simonian Twitter paskyroje.

  Portalų "Baltnews" ir Sputnik Latvija darbuotojams pareikšti kaltinimai dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, po apklausų jie pasirašė pasižadėjimą neišvykti iš šalies, pas juos atliktos kratos. Iš žurnalistų taip pat konfiskuota technika ir ryšio priemonės.

  Panaši situacija praėjusiais metais buvo ir Estijoje. Gruodį Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir sienos apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąją bylą prieš juos, jei jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia" iki šių metų sausio 1-osios.

  Šie veiksmai neva pateisinami nuo 2014 metų kovo 17 dienos Europos Sąjungos taikomomis sankcijomis daugeliui fizinių ir juridinių asmenų, galimai susijusių su Ukrainos įvykiais.

  Tačiau ES sankcijos buvo įvestos ne prieš MIA "Rossija segodnia", į kurią įeina Sputnik, bet asmeniškai prieš agentūros generalinį direktorių Dmitrijų Kiseliovą.

  Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu RIA Novosti sakė, kad jo šalis vykdo ES sankcijų politiką ne prieš Sputnik, o atsižvelgdama į Kiseliovui nustatytas asmenines sankcijas.

  Sputnik Estija žurnalistai buvo priversti tai padaryti ir nuo sausio 1 dienos perėjo prie darbo nepaprastuoju režimu.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

   

   

  Tegai:
  Baltnews, Sputnik Latvija, Užsienio reikalų ministerija, Rusija

  Svarbiausios temos