11:45 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė pažymėjo, jog savaime aišku, kad žurnalistams iškeltos baudžiamosios bylos už bendradarbiavimą su Rusijos agentūra, o ne už ES sankcijų režimo pažeidimą

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian tikisi, kad Rusija atsakys į Latvijos veiksmus prieš portalų "Baltnews" ir Sputnik Latvija laisvai samdomus autorius ir korespondentus, kuriems pareikšti įtarimai dėl ES sankcijų režimo pažeidimo.

  "Latvijoje žurnalistams, bendradarbiavusiems su mumis, iškeltos baudžiamosios bylos. Savaime aišku, už bendradarbiavimą su mumis. Kratos. Rašytinis pasižadėjimas neatskleisti informacijos. Su kai kuriais iš jų nepavyksta susisiekti. Tikiuosi, kad Tėvynė ras kuo į tai atsakyti", — parašė Simonian Telegram paskyroje.

  Portalų "Baltnews" ir Sputnik Latvija laisvai samdomiems autoriams ir korespondentams pareikšti kaltinimai dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, po apklausų jie pasirašė pasižadėjimą neišvykti iš šalies, pas juos atliktos kratos. Iš žurnalistų taip pat konfiskuota technika ir ryšio priemonės. Kaltinimai pareikšti pagal Latvijos baudžiamojo įstatymo 84 straipsnį — ES sankcijų režimo pažeidimas, bausmė — nuo baudos iki laisvės atėmimo.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija Latvijos valdžios veiksmus rusakalbių žurnalistų atžvilgiu įvertino kaip akivaizdų demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos laisvės ir nuomonės raiškos — pažeidimo pavyzdį.

  Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidos ir žurnalistų veiklai. Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad oficialus Vilnius, Ryga ir Talinas trukdo tiesioginiam žurnalistų darbui ir trukdo jiems atlikti savo profesines pareigas. Baltijos šalių valdžios veiksmai palietė ir agentūrą Sputnik.

  Sputnik Lietuva buvo minima Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Operacijų tarnybos antrojo departamento parengtose metinėse ataskaitose apie grėsmes nacionaliniam saugumui, taip pat Lietuvos valdininkų pareiškimuose apie "Rusijos propagandą". Lietuvos politikai, ypač konservatoriai, ne kartą griežtai pasisakė apie portalą ir ragino imtis priemonių jį uždrausti šalyje.

  Be to, Lietuva bando apriboti Rusijos televizijos kanalų transliavimą. Neseniai paaiškėjo, kad kanalo "RTR-Planeta" retransliavimas gali būti sustabdytas dėl "pažeidimų", atskleistų "60 minučių" laidoje, dalyvaujant Rusijos Valstybės Dūmos deputatui Vladimirui Žirinovskiui. Lietuva politiko poziciją įvertino kaip "karo ir neapykantos kurstymą", tuo tarpu Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius Timūras Šafiras pareiškė, kad tai yra išgalvotas pretekstas. Pasak jo, Baltijos šalyse jau daugelį metų vyksta Rusijos žiniasklaidos išstūmimas.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę, o agentūra Sputnik Lietuvoje "atvirai persekiojama", nepaisant to, kad ji veikia visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistinių standartų.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Tegai:
  Rusija, Latvija, Sputnik Latvija, Margarita Simonian

  Svarbiausios temos