10:36 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Anksčiau Latvijos valstybės saugumo tarnyba vykdė sulaikymus, tardymus, kratas, taip pat paėmė biuro įrangą ir pateikė baudžiamuosius kaltinimus portalų laisvai samdomiems autoriams ir korespondentams

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Laisvai samdomi autoriai ir korespondentai, rašantys Sputnik Latvijai ir "Baltnews", buvo paleisti pasirašę pasižadėjimą neišvykti iš šalies, advokatai užsiima šiuo reikalu, RIA Novosti pranešė Sputnik Latvija.

  Sputnik anksčiau pranešė, kad rusakalbiams latvių žurnalistams, įskaitant tuos, kurie bendradarbiauja su portalais "Baltnews" ir Sputnik Latvija, buvo pareikšti kaltinimai pagal straipsnį dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, pas juos buvo atliktos kratos ir jie turėjo pasirašyti rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Agentūros duomenimis, kaltinimai buvo pareikšti pagal Latvijos baudžiamojo įstatymo 84 straipsnį (ES sankcijų režimo pažeidimas), bausmė — nuo piniginės baudos iki įkalinimo. Sputnik Latvija ir "Baltnews" yra susiję su žiniasklaidos grupe MIA "Rossija segodnia". Kita vertus, Latvijos žurnalistai, rašantys šioms žiniasklaidos priemonėms, nėra jų darbuotojai, o veikia tik kaip laisvai samdomi autoriai ir korespondentai.

  Gruodžio 3 dieną Latvijos valstybės saugumo tarnyba sulaikė, tardė, atliko kratas, konfiskavo biuro įrangą ir pateikė baudžiamuosius kaltinimus Rusijos portalų Sputnik Latvija ir "Baltnews" laisvai samdomiems autoriams ir korespondentams.

  "Šeši Latvijos žurnalistai, įskaitant buvusį "Baltnews Latvija" vyriausiąjį redaktorių Andrejų Jakovlevą, buvo sulaikyti, apklausti ir paleisti pasirašius pasižadėjimą neišvykti iš šalies. Visi sulaikytieji — ne etatiniai MIA "Rossija segodnia" darbuotojai, o laisvai samdomi autoriai ir korespondentai, publikuojantys Sputnik Latvija ir "Baltnews" portaluose. Agentūros advokatai prisidėjo prie šios situacijos sprendimo", — sakė Sputnik Latvija.

  Pabrėžiama, kad visi autoriai — Latvijos piliečiai (arba Latvijos gyventojai, turintys nepiliečių statusą), rusakalbiai žurnalistai arba Latvijoje esančių rusakalbių visuomeninių organizacijų atstovai.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Latvijos valdžios veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus ir pavadino juos "akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir žodžio laisvės — pažeidimo pavyzdžiu". Ministerija pabrėžė, kad tai yra baudžiamasis veiksmas, "nepaliekantis abejonių rusofobiška sufabrikuotų kaltinimų potekste". Rusijos ministerija ketina kelti šį klausimą ESBO ministrų taryboje.

  "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian tikisi, kad Rusija atsakys į Latvijos veiksmus prieš portalų "Baltnews" ir Sputnik Latvija darbuotojus.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  Rusijos URM situaciją su žurnalistais Latvijoje pavadino baudžiamąja akcija
  Latvijoje sulaikytas žurnalistas pasakojo apie tardymą ir kratas
  Simonian pakomentavo Sputnik žurnalistų sulaikymą Latvijoje
  Tegai:
  žurnalistai, Latvija, Baltnews, Sputnik Latvija

  Svarbiausios temos