03:00 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijos valstybės saugumo tarnyba paskelbė komentarą dėl "Baltnews" ir Sputnik straipsnių autorių sulaikymo ir atliktų kratų

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik.

  Kitą dieną po septynių rusakalbių žurnalistų sulaikymo ir kratų jų namuose Rygoje Valstybės saugumo tarnyba (VST) pranešė savo tinklalapyje apie atliktus veiksmus.

  Gruodžio 3 dieną, ketvirtadienį, Latvijos valstybės saugumo tarnyba apieškojo ir paėmė biuro įrangą, sulaikė ir apklausė keletą rusakalbių žurnalistų. Visi sulaikytieji yra MIA "Rossija segodnia", kuriai priklauso portalai "Baltnews" ir Sputnik, laisvai samdomi darbuotojai. Dabar agentūros teisininkai sprendžia šią situaciją.

  Kaip pranešė Valstybės saugumo tarnyba, procesiniai veiksmai buvo atliekami vykdant baudžiamąjį procesą, pradėtą ​​šių metų sausio 16 dieną pagal Baudžiamojo įstatymo 84 straipsnio pirmąją dalį "Dėl Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių organizacijų paskirtų sankcijų ir Latvijos Respublikos paskirtų nacionalinių sankcijų pažeidimo".

  Valstybės saugumo tarnybos tyrėjams kilo įtarimų, kad įvyko faktas, jog asmuo perdavė ekonominius išteklius asmeniui, kuriam buvo skirtos ES sankcijos už veiksmus, kenkiančius Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei.

  Vykdydama procesinius veiksmus Valstybės saugumo tarnyba gavo nemažai informacijos, tame tarpe duomenų laikmenas ir dokumentus. Sulaikytiems asmenims buvo taikomos su laisvės atėmimu nesusijusios kardomosios priemonės. Siekdama nepakenkti tolesniam tyrimui, Valstybės saugumo tarnyba nuo išsamesnių komentarų susilaiko.

  "Valstybės saugumo tarnyba primena, kad nė vienas asmuo nelaikomas kaltu, kol jo kaltė neįrodyta įstatymų nustatyta tvarka", — sakoma žvalgybos tarnybos pranešime.

  MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui buvo įvestos ES asmeninės sankcijos, o pati naujienų agentūra nėra įtraukta į sankcijų sąrašus. Baltijos šalys sankcijas aiškina plačiai, priskirdamos jas agentūrai, tačiau Rusijos užsienio reikalų ministerija jau pabrėžė tokio aiškinimo absurdiškumą.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

   

  Dar šia tema

  Pasirašę pasižadėjimą neišvykti Sputnik Latvija ir "Baltnews" žurnalistai paleisti
  Tegai:
  sulaikymas, žurnalistai, Baltnews, Sputnik Latvija

  Svarbiausios temos