20:29 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijos Seimo narys Viačeslavas Dombrovskis išreiškė didelį susirūpinimą dėl rusakalbių žurnalistų sulaikymo Latvijoje ir nori aptarti šį rimtą incidentą su vidaus reikalų ministru Sandžiu Girgenu

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Po incidento su rusakalbių žurnalistų sulaikymu ir kratomis jų namuose Latvijoje Seimo narys Viačeslavas Dombrovskis savo Facebook puslapyje pažadėjo, kad šį klausimą iškels pokalbyje su šalies Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovu Sandžiu Girgenu.

  Dombrovskis pabrėžia, kad "Jungtinių Tautų Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 19 straipsnyje sakoma: kiekvienas žmogus turi teisę į nuomonės ir žodžio laisvę; ši teisė apima laisvę nevaržomai siekti savo įsitikinimų ir laisvę ieškoti, gauti ir perduoti informaciją ir idėjas bet kokiomis priemonėmis ir nepriklausomai nuo valstybės sienų".

  Dombrovskis taip pat praneša, kad pagal Konstituciją Latvija yra parlamentinė respublika. Parlamentinė teisėsaugos institucijų veiksmų kontrolė turėtų būti vykdoma.

  "Specialiųjų tarnybų veiksmų Seime priežiūrą vykdo Nacionalinio saugumo komisija. Šioje komisijoje dirba partijos "Santarvė" narys Valerijus Agešinas. Žmogaus teisių komisija užsiima žmogaus teisių laikymusi Seime. Joje dirba partijos "Santarvė" narys Borisas Cilevičius. Minėti kolegos jau kelia klausimus apie teisėsaugos institucijų veiksmus žurnalistų atžvilgiu", — pabrėžia parlamentaras.

  Jis pats pažadėjo šį klausimą aptarti susitikime su Vidaus reikalų ministerijos vadovu.

  Sputnik anksčiau pranešė, kad rusakalbiams latvių žurnalistams, įskaitant tuos, kurie bendradarbiauja su portalais "Baltnews" ir Sputnik Latvija, buvo pareikšti kaltinimai pagal straipsnį dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, pas juos buvo atliktos kratos ir jie turėjo pasirašyti rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

  Agentūros duomenimis, kaltinimai buvo pareikšti pagal Latvijos baudžiamojo įstatymo 84 straipsnį (ES sankcijų režimo pažeidimas), bausmė — nuo piniginės baudos iki įkalinimo. Sputnik Latvija ir "Baltnews" yra susiję su žiniasklaidos grupe MIA "Rossija segodnia". Kita vertus, Latvijos žurnalistai, rašantys šioms žiniasklaidos priemonėms, nėra jų darbuotojai, o veikia tik kaip laisvai samdomi autoriai ir korespondentai.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

   

   

  Dar šia tema

  "Baltnews" ir "Sputnik Latvija" žurnalistai kaltinami ES sankcijų pažeidimu
  Pasirašę pasižadėjimą neišvykti Sputnik Latvija ir "Baltnews" žurnalistai paleisti
  Tegai:
  sulaikymas, žurnalistai, Sputnik Latvija

  Svarbiausios temos