09:19 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nepaisant Latvijos politikų įspėjimų, į protesto akciją Rygos centre surinko šimtai žmonių

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Rygos aplinkos apsaugos klubo protesto akcija Lapkričio 11-osios krantinėje, kuri buvo numatyta 12:00 val., pritraukė šimtus žmonių, praneša Rus.lsm.lv.

  Maksimalus tokių renginių dalyvių skaičius, kuris yra leistinas dabartiniu režimu Latvijoje, yra 25 žmonės. Tačiau protestuoti išėjusių žmonių skaičius gerokai viršijo nurodytus skaičius.

  Pro šalį važiavę vairuotojai signalizavo palaikydami protestuotojus.

  Pranešama, kad daugelis susirinkusių aikštelėje prie Anglikonų bažnyčios buvo be kaukių.

  Renginyje taip pat buvo daug policijos pareigūnų. Jie ragino žmones išsiskirstyti per pusvalandį nuo oficialaus veiksmo pradžios.

  Priešingai nei policijos raginimai, protesto organizatorius — Aplinkos apsaugos klubo prezidentas Arvidas Ulme — paragino dalyvius persigrupuoti į pavienius piketuotojus.

  Anksčiau Latvijos prezidentas Egilis Levitas ragino latvius būti humaniškus ir protingus, kad pavyktų kartu atlaikyti pandemijos keliamus išbandymus. Be to, jis pabrėžė, kad Latvijoje gerbia kiekvieno žmogaus teisę į minties ir žodžio laisvę.

  Latvijos vidaus reikalų ministerijos vadovas taip pat kreipėsi į norinčius protestuoti su prašymu laikytis epidemiologinių saugumo priemonių. Jis ragino nepasiduoti emocijoms ir pykčiui, sakė, kad protestų metu bus daug policijos pareigūnų, ir atkreipė dėmesį į tai, kad teisėsaugos pareigūnų nervai yra "ant ribos".

  protestas prieš kaukių nešiojimą Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Gruodžio 12 dieną, šeštadienį, 15:00–17:00 val., Rygoje vyks dar viena protesto akcija. Susitikimą planuoja susivienijimas "Stabilumui — taip!". Renginio dalyviai susirinks prie Laisvės paminklo, norėdami atkreipti dėmesį į pagalbos stoką verslininkams ir darbuotojams ekstremalios situacijos atveju.

  Valstybinė policija kartu su savivaldybės policija pažadėjo atidžiai stebėti veiksmus. Valstybinė policija pabrėžė, kad neįmanoma išlaikyti dviejų metrų socialinio atstumo didelėje minioje žmonių, o tai padidina COVID-19 plitimo riziką.

  Tegai:
  protestai, Ryga, koronavirusas

  Svarbiausios temos