05:46 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Apklausos duomenimis, lapkričio mėnesį estai prie televizoriaus ekrano praleido keturias valandas per dieną, o ne estai — šiek tiek mažiau

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Estijoje buvo atlikta apklausa tarp šalyje gyvenančių televizijos žiūrovų. Apie tai pranešė "ERR".

  Briuselis, archyvinė nuotrauka
  © CC BY 2.0 / www.GlynLowe.com / The European Commission - Berlaymont Building

  Lapkričio mėnesį respublikos gyventojai televizorių žiūrėjo vidutiniškai 3 valandas ir 57 minutes per dieną. Tuo tarpu, anot apklausos, ne estai — kiek mažiau — 3 valandas ir 49 minutes.

  Apklausos duomenimis, estai daugiausia žiūrėjo "ETV" (27,3 proc.), "Kanal 2" (11,5) ir "TV3" (9,8), o ne estai — "RTR-Planeta" (14,7), "NTV-Mir" (11.1) ir "PBK" (9.5).

  Tarp visų Estijos gyventojų lapkričio mėnesį populiariausiu kanalu išliko "ETV", kurio auditorija išaugo nuo 18,9 proc. (spalį) iki 19,5 proc. Be to, lapkričio mėnesį pagal žiūrėjimo laiką trys lyderiai buvo "Kanal 2" (per mėnesį reitingas padidėjo nuo 7,8 iki 8,1 proc.) ir TV3 (reitingas padidėjo nuo 6,6 iki 6,9 proc.) televizijos kanalai.

  Pažymima, kad iš televizijos kanalų rusų kalba populiariausias lapkritį buvo "RTR-Planeta", nors jo reitingas per mėnesį nukrito nuo 4,8 iki 4,6 proc. Televizijos kanalo "NTV-Mir" reitingas padidėjo nuo 3,8 iki keturių procentų, o "PBK" auditorija išliko ta pati.

  Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie Sputnik Lietuva respublikos teritorijoje. Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus.

  Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, "prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai". Liepos pabaigoje LRTK priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1-osios atnaujinti prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Sputnik susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Dar šia tema

  RT kanalas švenčia 15 metų eteryje
  Europa kuria "netiesos ministeriją" kovai su Rusija
  Rusija įtarimus dėl kibernetinės atakos prieš JAV Finansų departamentą laiko nepagrįstais
  Tegai:
  televizijos kanalas, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos