13:17 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žadėtų pagalbos priemonių Latvijos viešbučiams nepakanka: įvedus avarinį režimą, jų veikla yra paralyžiuota, daugumai darbuotojų beveik mėnesį nebuvo darbo

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Taip pat didžiausio Latvijoje viešbučių operatoriaus "Mogotel" vykdomoji direktorė Jelena Stirna (Jeļena Stirna) skundėsi, kad informacija apie prastovų naudą yra prieštaringa, viešbučiai vienas po kito uždaromi, rašo "Baltijas bals".

  "Antroji koronaviruso banga Latvijos viešbučiams smogė dar negailestingiau nei pirmoji: šiandien pasivaikščioję po Senąją Rygą pamatytumėte, kaip ji virsta "miestu vaiduokliu" — "Avalon hotel & Conferences", Rygos senamiesčio "Pullman", "Semarah Hotel Metropole", "Radisson Blu" yra uždaryti. "Ridzene", "Tallink Hotel Riga", "Park Inn by Radisson Riga Valdemara", "Hotel Bergs", "Opera Hotel", "Hotel Roma", "Justus" ir daugelis kitų Rygos viešbučių... Nuo rugsėjo mėnesio "Mogotel" turi uždaryti po vieną viešbutį kas dvi savaites. Kovo mėnesį dirbo tik penki", — sakė Stirna.

  "Mūsų klientai yra užsienio turistai. Dabar jų paprasčiausiai nėra. Mes negalime teikti svetingumo paslaugų be svečių, nors formaliai viešbučių veikla nėra draudžiama. Tai tolygu atimti šluostę iš valytojos rankų ir sakyti: "Toliau valykite grindis!", — sakė "Mogotel" direktorė.

  "Jei prieš įvedant ekstremalią situaciją bandėme išgyventi teikdami poilsio paslaugas vietos gyventojams, tai apribojus visavertį restoranų ir SPA centrų darbą, taip pat uždraudus renginius (seminarus, vakarėlius ir pan.), bet kokia komercinė veikla buvo sumažinta iki nulio. Jau ir taip maža paslaugų paklausa sumažėjo mažiausiai tris kartus. Esame visiškai sustabdyti", — pabrėžė Stirna.

  Kaip sakė Jelena Stirna, viešbučių SPA ir restoranų darbuotojai buvo priversti nedirbti maždaug mėnesį. Šiuo metu "Mogotel" dirba apie 380 žmonių, o tai jau yra perpus mažiau nei prieškriziniu laikotarpiu. Darbuotojai rizikuoja negauti reikalingos paramos, nes prastovos išmokos žadamos tik iki šių metų pabaigos.

  Jelena Stirna taip pat priminė, kad uždarytų viešbučių išlaikymas savininkams kainuoja nuo 5 tūkstančių eurų per mėnesį — mažų, iki 20 tūkstančių eurų — didelių, neįskaitant nekilnojamojo turto mokesčio sumokėjimo, skolinių įsipareigojimų grąžinimo, amortizacijos ir kitų išlaidų, todėl parama yra labai svarbi.

  Ji taip pat teigė, kad įmonė susidūrė su pirmaisiais grobstymo atvejais: neseniai vienas iš uždarytų įmonės viešbučių buvo apiplėštas išdaužius langus.

  "Mogotel" yra vienas žymiausių viešbučių operatorių Baltijos šalyse, turinčių 18 metų patirtį viešbučių versle. Tinklas siūlo iš viso daugiau nei 1 790 kambarių. Šiuo metu "Mogotel" valdo 14 viešbučių Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje ir Ukrainoje.

  Vienintelis įmonės savininkas yra Vadimas Muchinas. 2019 metais SIA "Mogotel" apyvarta sudarė 29,4 milijono eurų.

  Tegai:
  turizmas, Ryga

  Svarbiausios temos