06:49 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Kaip pažymėjo URM vadovas Gabrielius Landsbergis, naujoji viruso atmaina plinta greitai, o Lietuvos sveikatos priežiūros sistemoje jau ir taip susidarė krizė

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai kreipėsi į Europos Sąjungai pirmininkaujančią Vokietiją, ragindami priimti bendrus sprendimus dėl situacijos su mutavusiu koronavirusu Jungtinėje Karalystėje. 

  Apie tai praneša Lietuvos URM spaudos tarnyba.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Didžiojoje Britanijoje buvo nustatyta nauja, užkrečiamesnė koronaviruso padermė. Mutacija buvo atrasta gruodžio viduryje. Nustatyta, kad naujasis SARS-CoV-2 plinta greičiau nei įprasta ir tapo dominuojančiu Londone. 

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkēvičs ir Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu siūlo inicijuoti vieningą ES poziciją dėl skrydžių iš JK, galimo sienų uždarymo ir atidarymo.

  "Deja, šio vakaro sprendimai yra labai sudėtingi ir sunkūs, paliečiantys daugybę žmonių. Tačiau kito pasirinkimo neturime — nieko nėra svarbiau ir brangiau už žmogaus sveikatą ir gyvybę. Naujoji viruso atmaina plinta greitai, o Lietuvoje jau ir taip turime pačią sudėtingiausią krizę sveikatos sistemoje. Per pirmąją bangą pavasarį ES narės sprendimus priiminėjo savarankiškai, tai lėmė didžiulį chaosą ir nežinomybę. Siekiame aiškumo mūsų piliečiams, vieningo ir koordinuoto veikimo", — sakė Landsbergis.

  Baltijos šalys jau priėmė vieningą sprendimą dėl išskirtinai sudėtingos epidemiologinės situacijos stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Draudimas įsigalioja nuo gruodžio 21 d. 04:00 val. ir truks iki gruodžio 31 d. 24 val. Tuo tarpu skrydžiai į Jungtinę Karalystę nėra stabdomi.

  Be to, beveik 20 šalių, įskaitant mažiausiai 14 ES valstybių narių, nutarė sustabdyti arba apriboti susisiekimą su Didžiąja Britanija.

  Be ES šalių, Turkijos, Šveicarijos, Kanados, Izraelio ir Argentinos valdžios institucijos taip pat sutiko sustabdyti skrydžius su JK. Saudo Arabija savaitei visiškai uždarė sienas ir atšaukė visus tarptautinius skrydžius.

  Rusijos operacinė būstinė, stebinti koronaviruso situaciją, anksčiau pranešė, kad stebi situaciją JK, ir apie visus susijusius sprendimus bus pranešta papildomai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  PSO tiria duomenis apie naują koronaviruso padermę JK
  Apie 20 šalių nutraukė susisiekimą su Didžiąja Britanija dėl koronaviruso mutacijos
  Tegai:
  Lietuva, Gabrielius Landsbergis, koronavirusas, ES, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos