20:48 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)

  Anksčiau Lietuvos valdžia pareiškė, kad pirmoji vakcinos nuo koronaviruso partija į šalį turėtų atvykti gruodžio 27 dieną

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Juris Ratas tikisi, kad Lietuva ir Latvija prisijungs prie bandomojo skiepijimo paso projekto, kurį respublika kuria kartu su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

  Anksčiau per Baltijos šalių ministrų tarybos posėdį vyriausybių vadovai informavo vieni kitus apie skiepijimo planus savo šalyse. Jie taip pat aptarė situaciją keleivių judėjimo srityje, kuriai įtakos turi ir Britanijoje aptiktos naujos koronaviruso padermės plitimas, ir augantys užsikrėtimo rodikliai pačiose Baltijos šalyse.

  "Mes sutarėme, kad svarbu ir toliau koordinuoti judėjimą per sienas tarp Baltijos valstybių ir, prireikus, dėti bendras pastangas, kad Estijos, Latvijos ir Lietuvos piliečiai ir gyventojai, nepaisant apribojimų susisiekimo oru srityje, galėtų saugiai grįžti namo iš Didžiosios Britanijos", — cituoja Rato žodžius portalas "ERR".

  Pasak jo, Estijos vyriausybė deda viltis į vakcinaciją, kuri turėtų prasidėti netrukus.

  "Būtų gerai, jei Latvija ir Lietuva taip pat prisijungtų prie bandomojo skiepijimo paso projekto, kurį Estija kuria kartu su PSO", — pabrėžė jis.

  Lietuvoje įvestas karantinas, kuris truks iki sausio 31 dienos, judėjimas šalies viduje bus ribojamas iki sausio 3 dienos. Anksčiau respublika sustabdė skrydžius iš Britanijos dėl naujos koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijos.

  Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta daugiau nei 116 tūkstančių koronaviruso atvejų, bendras mirčių skaičius artėja prie 1 100.

  Lietuva ketina įsigyti tiek vakcinos dozių, kiek reikia 70 procentų gyventojų. Ekspertai mano, kad to pakaks kolektyviniam imunitetui susiformuoti. Tikimasi, kad Lietuva vakciną gaus gruodžio 27 d.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)
  Tegai:
  koronavirusas, vakcinacija, Lietuva, Estija

  Svarbiausios temos