13:49 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šios lėšos buvo skirtos įgyvendinant Baltijos saugumo iniciatyvą, kuri buvo pasiūlyta šių metų pavasarį

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. JAV skirs 168,7 mln. JAV dolerių saugumo paramą Lietuvai, Latvijai ir Estijai 2021 metais, praneša ERR portalas.

  Anksčiau JAV Kongresas priėmė 2,3 trln. dolerių biudžeto paketą, kuriame numatyta ši pagalba.

  Estijos gynybos ministerija pažymėjo, kad reikšminga tai, jog pirmą kartą šios lėšos buvo skirtos pagal naująją Baltijos saugumo iniciatyvą.

  Pasak Estijos užsienio reikalų ministro Urmo Reinsalu, šių metų sprendimas, ypač atskiros Baltijos šalių saugumo iniciatyvos įtraukimas į JAV biudžeto paketą, yra labai svarbus bendradarbiavimui gynybos srityje.

  Vašingtono saugumo pagalba Baltijos šalims ankstesniais metais buvo reikšminga, tačiau JAV Kongreso sprendimas patvirtinti šį pavasarį trims respublikoms pasiūlytą iniciatyvą leido skirti daugiau pinigų.

  Kaip dalį Kongreso patvirtintos iniciatyvos, JAV Gynybos departamentas ir Valstybės departamentas turi parengti daugiametę Baltijos šalių saugumo paramos strategiją ir išlaidų planą bei investuoti į tokias sritis kaip specialiosios operacijos, oro gynyba, amunicija ir karinė jūrų laivyno veikla.

  Baltijos šalių politikai nuolat ragina didinti NATO karių buvimą Baltijos šalyse ir investuoti į regiono gynybą. Savo raginimą jie motyvuoja "grėsme", kylančia iš Rusijos.

  Tuo pat metu karinis aljanso kontingentas prie Rusijos sienų jau labai išaugo, o Baltijos šalių valdžia toliau sudaro gynybos sutartis su JAV ir organizuoja bendras karines pratybas.

  Tačiau Maskva Vakarams ne kartą leido suprasti, kad ji nieko nepuola. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad NATO naudojasi dabartine situacija pajėgoms rytiniame flange kurti.

  Dar šia tema

  Rusija Baltijos jūroje turi viską, kad pamirštų apie Latvijos tranzitą, sakė senatorius
  Putinas įvertino Rusijos branduolinės triados lygį
  Tegai:
  Baltijos šalys, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos