21:24 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1411)

  Latvijos užsienio reikalų ministras mano, jog būtų neprotinga persvarstyti jau priimtą sprendimą dėl skrydžių

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Latvija mano, kad draudimas keliauti į Didžiąja Britaniją turėtų galioti iki sausio 1 dienos. Tai teigė užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, praneša portalas BB.lv.

  Komentuodamas Europos Komisijos pareiškimą dėl to, kad reiktų atšaukti ES šalių taikomus draudimus, susijusius su naujos koronaviruso padermės išplitimu ir oro transporto susisiekimu su JK, užsienio reikalų ministras teigė, kad tai yra rekomendacinio pobūdžio nurodymai ir kiekviena šalis gali savarankiškai nuspręsti, kaip elgtis toliau.

  Anot Rinkevičiaus, būtų neprotinga persvarstyti sprendimą sustabdyti skrydžius su Didžiąja Britanija iki sausio 1 dienos, nes jam priimti buvo rimtų priežasčių. Pažymima, kad Baltijos valstybės turėtų laikytis koordinuoto požiūrio.

  "Mes suprantame, kad negalime visiškai sustabdyti šio mutavusio viruso skverbimosi į Latviją. Tai neįmanoma. Atsižvelgiant į mūsų situaciją, pagrindinis uždavinys buvo kuo labiau jį atitolinti", — sakė ministras.

  Kelionės tarp Latvijos ir Didžiosios Britanijos yra draudžiamos nuo gruodžio 21 iki sausio 1 dienos.

  Anksčiau Lietuva, Latvija ir Estija susitarė organizuoti bendrą skrydį, kad grąžintų savo piliečius iš JK. Jis numatytas gruodžio 28 dieną. Lietuva šiame skrydyje gavo 48 vietas.

  Anksčiau JK buvo aptikta koronaviruso mutacija, kuri pasirodė esanti 70 procentų užkrečiamesnė nei ankstesnis virusas. Daugybė šalių nutraukė susisiekimą su JK oro transportu, įskaitant Lietuvą. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė, kad šiuo metu ieškoma sprendimo. Ji pažymėjo, kad darbe dalyvauja Lietuvos ambasada, Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijos.

  Šiuo metu nuo pandemijos pradžios respublikoje nustatyta daugiau kaip 120 tūkstančių koronaviruso atvejų, bendras mirčių skaičius viršijo 1 140. Lietuvoje galioja karantinas, kuris truks iki sausio 31 dienos, judėjimas šalies viduje bus ribojamas iki sausio 3 dienos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1411)

  Dar šia tema

  Lietuva įsigis papildomų vakcinos dozių nuo koronaviruso
  Nausėda kreipėsi į Lietuvos žmones prašydamas per šventes likti namuose
  Tegai:
  karantinas, Didžioji Britanija, koronavirusas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos