10:59 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Baltijos šalių migracijos potencialas, jei neišnaudotas, tai smarkiai kritęs, mano ekonomikas Aleksejus Zubecas

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Britai iš vidurinės klasės palaikė "Brexit", kad atsikratytų migrantų iš Rytų Europos, interviu Sputnik Lietuva pareiškė ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pažymėjo, kad Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos partnerystės sutartis atspindėjo Lietuvai svarbius aspektus.

  Lietuvos piliečiai, jau esantys JK bei įgiję vieną iš dviejų JK ES piliečiams bei jų šeimos nariams suteikiamų gyventojo statusų (nuolatinį, angl. settled, arba nenuolatinį, angl. pre-settled), jokių pokyčių nepajus.

  "Atsižvelgiant į didžiulį emigrantų skaičių iš Lietuvos ir Lenkijos, iš kitų Europos šalių JK darbo rinkoje, tai jiems [Baltijos šalims ir Lenkijai] nepaprastai svarbu. Tie žmonės, kurie šiandien yra [JK] darbo rinkoje, gali ten likti, niekas jų neišvarys. "Brexit" atsirado dėl to, kad Didžiosios Britanijos gyventojai nebuvo patenkinti migrantų iš Rytų Europos antplūdžiu, dėl kurių sumažėjo kainos darbo rinkoje. Todėl britai iš vidurinės klasės palaikė "Brexit", nepaisant visų jo neigiamų pasekmių Britanijos ekonomikai. Tai buvo padaryta tam, kad darbo rinka būtų išvalyta nuo imigrantų iš Europos ir atitinkamai pakiltų kainos darbo rinkoje. Britai negalėjo suvokti, kodėl jie kelis šimtmečius kūrė savo šalį, kovojo už ją, pasiekė aukštą gyvenimo kokybę, o tada atvažiuoja kai kurie lenkai ir Baltijos šalių gyventojai ir numuša darbo vietų kainas", — teigė ekonomistas.

  Pasak Zubeco, Baltijos šalių gyventojų kova dėl darbo rinkos gali sukelti spaudimą kitų Europos šalių darbo rinkose.

  "Dabar iškilo klausimas, kas bus su imigrantais, kurie dirba Didžiojoje Britanijoje. Dabar jų niekas neišvarys. Tolesnis srautas bus reguliuojamas, tačiau tų, kas ten dabar yra, niekas nelies. Tai yra pelningas sprendimas Baltijos šalims, nes Baltijos šalių migracijos potencialas, jei neišnaudotas, tai smarkiai kritęs. Nes tie, kurie norėjo išvykti, jau išvyko. Pragyvenimo lygio kritimas Baltijos šalyse yra visiškai įmanomas, o vietinių gyventojų kova dėl darbo rinkos prisidės prie to, kad tam tikras skaičius Europos migrantų, išvykusių į Didžiąją Britaniją, turės ją palikti, persikelti, grįžti atgal, o tai sukels papildomą spaudimą darbo rinkai Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse", — sakė ekonomistas.

  Prieš pat didžiąsias metų šventes, gruodžio 24 dieną, ES ir Jungtinė Karalystė susitarė dėl ateities santykius reguliuosiančio partnerystės susitarimo.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Dar šia tema

  ES šaltinis: derybos su Britanija artėja prie pabaigos
  Ekspertas nesitiki "revoliucijos" Didžiojoje Britanijoje po "Brexit" susitarimo
  Tolimųjų reisų vairuotojai iš Rytų Europos pasisakė apie sunkią padėtį Britanijoje
  Tegai:
  darbas, Baltijos šalys, Brexit

  Svarbiausios temos