17:13 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Gruodžio 27 dieną Estijoje pradėta skiepyti nuo koronaviruso. Pirmoji 9 750 "Pfizer/BioNTech" vakcinų dozių partija pirmiausia skirta sveikatos priežiūros darbuotojams, nes jiems kyla didesnė infekcijos rizika dėl kontakto su pacientais, sergančiais COVID-19

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Rusijos vakciną "Sputnik-V" bus leidžiama naudoti Estijoje, jei ji bus įregistruota ES, antradienį pranešė žinomas respublikos gydytojas Arkadijus Popovas. Apie tai rašo RIA Novosti.

  Dar visai neseniai Popovas vadovavo krizės būstinei kovai su koronavirusu, o nuo gruodžio jis perėmė Vakarų-Talino centrinės ligoninės valdybos pirmininko pareigas. Estijoje jis buvo pripažintas 2020 metų "Metų piliečiu" už didžiulį indėlį kovojant su koronavirusu.

  Gydytojas taip pat neatmeta galimybės, kad bendradarbiavimas tarp "Sputnik V" ir "AstraZeneca" gali duoti gerų rezultatų.

  "Tai visiškai įmanoma. Neatmetu tokios galimybės, juolab, kad buvo pasirašyti bendradarbiavimo dokumentai. Kodėl gi ne? Pandemijos metu turi būti užtikrintas vaistų prieinamumas", — sakė Popovas.

  Pasak jo, "AstraZeneca" atstovai labai tikisi, kad sausio pradžioje bus paskelbta ataskaita apie vakcinos veiksmingumą ir šie duomenys bus patvirtinti. Po to firma tikisi gauti leidimą parduoti. Jie ieško galimybių patekti į rinką ir gauti veiksmingą apsauginį imuninį atsaką, tame tarpe derindami "AstraZeneca" su "Sputnik V".

  "Apskritai "AstraZeneca" ir "Sputnik V" vakcinos savo veikimo mechanizmu yra panašios. Tai yra vektorinės vakcinos. Jų kūrimo metu neutralizuoto pavojingo viruso dalelėms perduoti naudojamas kitoks, labiau nekenksmingas virusas. Šiuo atveju vektorius yra adenovirusas", — paaiškino Popovas.

  Gruodžio 27 dieną Estijoje pradėta skiepyti nuo koronaviruso. Pirmoji 9 750 "Pfizer/BioNTech" vakcinų dozių partija pirmiausia skirta sveikatos priežiūros darbuotojams, nes jiems kyla didesnė infekcijos rizika dėl kontakto su pacientais, sergančiais COVID-19.

  Iš viso šios partijos vakcinomis galima paskiepyti šiek tiek mažiau nei 5 tūkst. Papildomos vakcinos siuntos bus pristatomos kas savaitę nuo 2021 metų sausio pradžios. Pirmosios siuntos į Taliną buvo pristatytos gruodžio 26 dieną.

  Pagal preliminarius susitarimus Estija užsisakė keleto vakcinų nuo koronaviruso tiekimą: "Pfizer/BioNTech" (603 876 dozės), "AstraZeneca" (1,33 mln. dozių) ir "Jannsen Pharmaceutica NV" (300 000 vakcinos kursų). Estija taip pat tęsia derybas su kitais vakcinų gamintojais.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Dar šia tema

  Prezidentas džiaugiasi, kad Lietuvoje prasidėjo ilgai laukta vakcinacija
  Lietuva gavo antrą vakcinų nuo COVID-19 siuntą
  Biologė įvertino vakcinų veiksmingumą nuo naujų COVID-19 padermių
  Tegai:
  Estija, vakcina, Sputnik V, koronavirusas

  Svarbiausios temos