14:39 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad daugiausia dėmesio Lietuvos pirmininkavimo metu numatyta skirti regiono saugumo ir gynybos, skaitmeninimo, žaliosios darbotvarkės ir energetinio saugumo, paramos demokratiniams procesams Baltarusijoje klausimams bei atsakui į COVID-19 keliamus iššūkius

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Lietuva nuo sausio 1 dienos iš Estijos perėmė pirmininkavimą Baltijos Ministrų Tarybai, praneša premjerės spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad daugiausia dėmesio Lietuvos pirmininkavimo metu numatyta skirti regiono saugumo ir gynybos, skaitmeninimo, žaliosios darbotvarkės ir energetinio saugumo, paramos demokratiniams procesams Baltarusijoje klausimams bei atsakui į COVID-19 keliamus iššūkius.

  "Dabar svarbiausias visų Baltijos valstybių uždavinys —koordinuoti veiksmus suvaldant pandemiją ir tinkamai panaudoti ES ekonomikos gaivinimo plano priemones. Ypač daug dėmesio šiemet bus skiriama sklandžiam elektros tinklų sinchronizavimo ir "Rail Baltica" projektų įgyvendinimui, taip pat vienijant Baltijos valstybių jėgas ir paramą Baltarusijos žmonėms", — teigė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

  Pirmininkavimo prioritetus Šimonytė pristatė praėjusių metų pabaigoje vykusioje Baltijos valstybių premjerų vaizdo konferencijoje.

  Šiais metais ketinama surengti Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovų susitikimus Lietuvoje. Pirmasis susitikimas numatytas jau vasario mėnesį Vilniuje, jeigu pandemijos sąlygos leis. Paskutinį kartą Baltijos Ministrų Tarybai Lietuva pirmininkavo 2018 metais.

  Dar šia tema

  Vairuotojai įspėjami, kad dieną eismo sąlygas sunkins snygis ir šlapdriba
  Atnaujintame paveiktų šalių sąraše — izoliacijos pakeitimai grįžtantiems iš JK
  Tegai:
  Lietuva, Baltijos šalių Ministrų Taryba, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos