14:32 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Estijos ministro, opozicinė partija diskredituoja valstybę "opiausiais klausimais" saugumo politikos požiūriu

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Reformų partija pateikė savo pasiūlymus dėl įstatymo projekto dėl referendumo surengimo, siekdama diskredituoti vyriausybę, sakė Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu, praneša portalas "ERR" su nuoroda į politiko Facebook paskyrą.

  Šią mintį politikas išsakė sekmadienio vakarą savo Facebook puslapyje.

  "Atsižvelgdamas į naują informaciją, esu įsitikinęs, kad Reformų partijos pasiūlymas balsuoti dėl Estijos prisijungimo prie Rusijos nebuvo atsitiktinis. Šio pasiūlymo idėja buvo aiški: diskredituoti Estiją, taigi, ir vyriausybę tarptautiniu lygiu, kad būtų pasiekta vidaus politinė sėkmė. Štai kodėl Reformų partijai svarbu įvairius pasiūlymus nagrinėti atskirai, kad būtų pritrauktas dėmesys", — rašė jis.

  Išnagrinėjęs reformistų pasiūlymus, ministras nustatė dar keturis, kurie, jo nuomone, yra itin jautrūs Estijos visuomenei: pasiūlymas surengti referendumą dėl Estijos pasitraukimo iš NATO, pasiūlymas dėl referendumo Estijai pradėti Tarybų Sąjungos atkūrimą, siūlymas surengti referendumą, kad Estija patektų į Rusijos įtakos sritį, pasiūlymas surengti referendumą dėl estų kalbos draudimo Estijoje.

  "Apibendrinant: šiame kontekste, deja, tai yra sisteminga informacinė operacija, skirta diskredituoti valstybę mums opiausiais klausimais saugumo politikos požiūriu", — apibendrino Reinsalu.

  Anksčiau Užsienio reikalų ministerijos vadovas išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad prezidentė Kersti Kaljulaid dar nekalbėjo apie reformistų pasiūlymus.

  Patys reformistai teigė, kad atsakymas į visus jų pataisose pateiktus klausimus turėtų būti "ne". Tuo pačiu pagrindinis pataisų tikslas yra priversti koaliciją atsisakyti svarstyti įstatymo projektą dėl referendumo rengimo.

  Estijos politinė padėtis pablogėjo dėl valdančiosios valdžios ketinimo pavasarį surengti referendumą dėl santuokos kaip vyro ir moters sąjungos ir įteisinti šią nuostatą Konstitucijoje. Referendumas buvo įtrauktas į koalicijos susitarimą EKRE siūlymu, jį palaikė kitos politinės organizacijos, įtrauktos į valdantįjį aljansą: Centro partija ir Isamaa (Tėvynės) partija.

  Referendumui priešinasi opozicinė Reformų partija ir Socialdemokratų partija, kurios mano, kad šios nuostatos įvedimas į įstatymą suskaldo visuomenę ir pažeidžia seksualinių mažumų teises.

  Dar šia tema

  Lietuvos piliečiai elektronines vizas galės gauti visoje Rusijos teritorijoje
  Estijos parlamento pirmininkas pareiškė apie teritorines pretenzijas Rusijai
  Tegai:
  Rusija, Estija

  Svarbiausios temos