13:47 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijos vyriausybės vadovas mano, kad pasitraukimas iš Ministrų kabineto vadovo posto padės išsiaiškinti visas bylos aplinkybes

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas paskelbė apie atsistatydinimą dėl Centro partijai iškeltų įtarimų, praneša portalas ERR.

  Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  Anksčiau Estijos saugumo policijos pareigūnai pareiškė įtarimus Centro partijai, centristų generaliniam sekretoriui Michailui Korbui, finansų ministro patarėjai Kersti Kracht (EKRE), verslininkui Hillarui Tederui ir dar dviem asmenims, kurių pavardės dar neatskleidžiamos. Jie įtariami korupcija.

  Manoma, kad politikai susitarė, jog Tederis prieš vietos rinkimus Centro partijai paaukos iki milijono eurų, o Korbas padarys įtaką Talino savivaldybei, kad ji suteiktų su Tederiu susijusiai įmonei "Porto Franco" galimybę su nuolaida nutiesti kelius link statomo objekto Taline. Teisėsaugos pareigūnai įtaria, kad Kracht sutiko su Tederiu panaudoti jos įtaką Finansų ministerijoje, kad būtų pasiektas sprendimas įmonei gauti valstybės paskolą palankesnėmis sąlygomis. Įtariama, kad ministro patarėja turėjo gauti iš Tederio kyšį, tačiau jo perdavimas neįvyko dėl politiko arešto.

  "Esant dabartinei situacijai, remdamasis savo vertybėmis, aš priėmiau sprendimą atsistatydinti iš Estijos Respublikos ministro pirmininko posto. Šis sprendimas buvo priimtas po konsultacijų su valdyba ir Centro partijos frakcija, taip pat su artimais kolegomis. Atrodė galimi skirtingi sprendimai, tačiau tik vienas iš jų yra teisingas", — sakė Ratas pabrėždamas, kad įtarimai nereiškia, jog kažkas yra vienareikšmiškai kaltas, bet jie meta šešėlį ant visų dalyvių.

  Atsistatydindamas Ratas ketina suteikti galimybę atskleisti visas bylos aplinkybes.

  Politikas teigė kalbėjęsis su generaliniu prokuroru ir Saugumo policijos direktoriumi, kurie patvirtino, kad jie neturi jam jokių įtarimų. Jis taip pat pareiškė, kad "Porto Franco" byloje nejuto, jog kas nors bandytų neteisėtai paveikti vyriausybės sprendimus.

  Ratui atsistatydinus, dabartinė vyriausybės koalicija nustos egzistuoti. Atsakydamas į klausimą, ar Centro partija ketina įeiti į kitą ministrų kabinetą, premjeras teigė, kad politinė jėga svarsto galimybę būti Estijos politikoje tiek opozicijoje, tiek koalicijoje.

  Atsakydamas į klausimą apie referendumą santuokos klausimu, dėl kurio šiandien turėjo būti balsuojama parlamente, Ratas sakė, kad dabartinė koalicija daugiau nepriims didelių politinių sprendimų.

  Dar šia tema

  Estijos užsienio reikalų ministras apkaltino reformistus bandant diskredituoti valstybę
  Estijos premjeras pasveikino stačiatikius su Kalėdomis rusų kalba
  Estijos ministras: Kaljulaid tik kartą susitiko su Putinu ir iškart perėmė jo įpročius
  Tegai:
  korupcija, Estija

  Svarbiausios temos