18:09 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad bendrovė privalo atlyginti aplinkai padarytą žalą, išleidus nuotekas į Kuršių marias

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Klaipėdos apygardos prokuratūra pateikė "Grigeo Klaipėda" civilinį ieškinį dėl 48 milijonų eurų materialinės žalos aplinkai atlyginimo, sakė Aplinkos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

  Ji pažymėjo, kad žalą aplinkai visada sunku įvertinti.

  "Įstatyme viskas paprasta, elementaru: žalą aplinkai padariusieji privalo atkurti aplinkos būklę, esant galimybei — iki pirminės, tokios, kokia buvo, ir atlyginti visus nuostolius. Realybė kitokia", — teigė ji.

  Aplinkos departamentui ši byla buvo lūžio taškas, sakė Vėbrienė.

  "O aplinkosaugos kontrolė negali gyventi "nuo avarijos iki avarijos". Arba po eilinės skambesnės ekologinės avarijos ir vėl įvyks sujudimas: reformuos struktūrą, padidins ar sumažins atsakomybes, priemones, inspektorius perkels ar sujungs ir lauks, kol viskas grįš į visiems patogų status quo", — sakė ji.

  Su bendrove "Grigeo" susijusi byla

  Praėjusių metų sausio viduryje "Grigeo" atsidūrė skandalo centre. Paaiškėjo, kad įmonė į Kuršių marias išleido nuotekas, dėl to buvo padaryta rimta žala aplinkai. Vyksta ikiteisminis tyrimas.

  Šiuo metu byloje yra devyni įtariamieji, iš kurių aštuoni yra fiziniai asmenys, įmonės darbuotojai, ir vienas juridinis asmuo, tačiau sąrašas gali būti išplėstas.

  Tegai:
  aplinkos tarša, oro tarša, Grigeo

  Svarbiausios temos