19:55 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagrindinė Estijos gynybos pajėgų būstinė pranešė, kad vasario 3 dieną Rusijos karinis lėktuvas Il-76MD pažeidė šalies oro sieną

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Estijos kariškiai tvirtina, kad Rusijos karinis orlaivis Il-76MD tariamai pažeidė šalies oro sieną, praneša RIA Novosti.

  "Rusijos karinis orlaivis Il-76MD trečiadienį pažeidė Estijos oro erdvę. Incidentas įvyko Vaindloo salos rajone. Lėktuvas Estijos oro erdvėje buvo apie vieną minutę", — ketvirtadienį pranešė Gynybos pajėgų generalinio štabo spaudos tarnyba. 

  Lėktuvas keliavo su įjungtu atsakikliu, tačiau tuo metu, kai jis buvo Estijos oro erdvėje, radijo ryšiu su Estijos skrydžių valdymo tarnyba nebendravo. 

  Pagrindinės būstinės teigimu, šalies Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį iškvietė Rusijos ambasadorių Estijoje Aleksandrą Petrovą, jam buvo įteikta atitinkama nota. 

  Rusija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos orlaivių skrydžiai buvo ir yra vykdomi griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų. 

  Tegai:
  lėktuvas, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos