20:52 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Letuvoje nėra nė vieno nepriklausomo vartotojo, kuris savo noru pirktų kurą iš terminalo. Tas pats gali atsitikti ir Latvijoje, mano ekspertas Igoris Juškovas

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. SGD terminalo statyba Latvijoje yra neracionali ekonominiu požiūriu, interviu Sputnik Lietuva pasakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ekspertas, pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas.

  Anksčiau Latvijos Saeimos nacionalinės ekonomikos komisijos vadovas, buvęs ekonomikos ministras Ralfas Nemiras pareiškė, kad suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas Skultėje gali egzistuoti tik esant finansinei valstybės paramai.

  Pasak jo, nėra kito būdo konkuruoti su dujomis, kurios eina per vamzdį iš Rusijos.

  Analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad nauda, ​​kurią Ryga gali gauti iš SGD terminalo, iš tikrųjų nepadengs statybų išlaidų.

  "Ne veltui nuo pat pradžių Baltijos valstybėse buvo numatoma pastatyti vieną visiems SGD terminalą, ir, kaip mes žinome iš buvusių politikų atsiminimų, iš pradžių buvo ketinama jį statyti Latvijoje, o ne Lietuvoje... Dėl to kilo dviejų šalių konfliktas, nes Latvija tikėjosi jį pasistatyti pas save, o Lietuva iš tikrųjų šį projektą išplėšė sau ir pastatė jį Klaipėdoje... Latvija, kerštaudama kaimynams, gali užminti ant to paties grėblio — kad jie jį pastatys, o pirkėjų iš šio terminalo nebus, kaip Lietuvoje", — pareiškė jis.

  Juškovas pareiškė, kad Lietuvoje nėra nė vieno nepriklausomo vartotojo, kuris savo noru pirktų SGD iš terminalo.

  "Galiausiai pas juos vienintelę sutartį sudarė bendrovė "LitGas" <...> su Norvegija, ir ten SGD buvo brangesnės, todėl jiems teko teisiškai įpareigoti stambius vartotojus pirkti dalį suvartojamų dujų terminale, kitaip niekas tiesiog norėjo jų imti, jos buvo brangesnės nei dujotiekio dujos. Todėl tik pagal įstatymų numatytų įsipareigojimų metodą jie privertė kažką ten pirkti dujas, o kitaip niekas nėjo. Ir tas pats, galbūt, atsitiks čia", — padarė išvadą jis.

  Dar šia tema

  "Achema" mėgino paaiškinti, kodėl SGD vartotojai patiria didžiulius nuostolius
  Ekspertas: Lietuva pirks SGD net iš "Gazprom", jei tai bus pelninga
  Ekspertas: pirkti Klaipėdos terminale SGD Lenkijai nėra prasmės
  Antrasis tanklaivis vasarį: Lietuva gavo naują SGD partiją iš Rusijos
  Tegai:
  Latvija, Lietuva, SGD terminalas, SGD

  Svarbiausios temos