19:48 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Borelio vizitas į Maskvą įvyko praėjusią savaitę. Jo metu jis susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovu ir visuomeninių organizacijų bei akademinės bendruomenės atstovais

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Estijos europarlamentaras Riho Terras ketina perduoti Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen laišką su pasiūlymu atleisti ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Žozepą Borelį, pranešė RIA Novosti.

  Borelio vizitas į Maskvą vyko vasario 4–6 dienomis. Jis susitiko su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, Rusijos visuomeninių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovais.

  Europos Parlamento Europos liaudies partijos narys Riho Terras savaitgalį pradėjo rinkti EP narių parašus ir paprašė iki pirmadienio pranešti, ar jie norėtų pasirašyti laišką.

  "Šiuo metu jau yra daugiau nei 20 šalininkų, įskaitant labai svarbius žmones. Tikiuosi, kad prie laiško prisijungs tie, kurie turi sąžinę ir supranta, kad Žozepo Borelio vizitas į Maskvą buvo labai didelė klaida ir visiška Europos diplomatijos nesėkmė", — sakė jis.

  Pasak jo, Borelis melavo, kad ES valstybės nereikalavo įvesti sankcijų Rusijos Federacijai dėl Aleksejaus Navalno sulaikymo, ir suteikė Rusijai galimybę panaudoti vizitą propagandai.

  Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets pareiškė, kad vizito laikas buvo netinkamas, ir dar prieš Borelio vizitą ji teigė, kad viena iš sąlygų turėtų būti galimybė susitikti su Navalnu. Ji mano, kad Borelis per bendrąją spaudos konferenciją su Rusijos užsienio reikalų ministru turėjo pažymėti, kad ES valstybės pareikalavo įvesti sankcijas Rusijai už įtariamus sistemingus žmogaus teisių pažeidimus.

  Rusijos URM
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Europos Parlamento deputatai, atsižvelgdami į plenarinės sesijos rezultatus, balsų dauguma priėmė rezoliuciją, susijusią su Navalno sulaikymu Rusijoje, kurioje jie reikalavo, kad Europos Sąjunga "nedelsdama užkirstų kelią "Nord Stream-2" projekto užbaigimui", taip pat "protingai sustiprintų" ribojamąsias priemones Rusijos Federacijai dėl jo sulaikymo.

  Apie sankcijas Rusijai kalbėjo ne visi, o tik atskiros šalys, be to, svarbiausios šalys, įskaitant Vokietiją ir Austriją, kurios dalyvauja statant "Nord Stream-2", nereikalavo sankcijų bei teigė, kad dujotiekio statyba nėra susijusi su Navalnu ir turėtų būti nagrinėjama atskirai. Vokietija mano, jog projektas yra ekonominis ir todėl turi būti įgyvendintas.

  Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną Šeremetjeve, kai grįžo iš Vokietijos. Jis buvo nuvežtas į policijos skyrių Chimkuose, arčiausiai oro uosto esančiame dideliame mieste, kur kitą dieną Chimkų miesto teismas įkalino Navalną 30 parų.

  Pasak Rusijos Federacijos federalinės bausmių vykdymo tarnybos, Navalnas buvo sulaikytas už bandomojo laikotarpio pažeidimą kaip sąlyginai nuteistas "Yves Rocher" byloje. Vasario 2 dieną teismas pakeitė Navalno atidėtą bausmę realia pagal 2014 metų bendrovės "Yves Rocher" lėšų grobstymo bylą.

   

  Dar šia tema

  Rusijos URM įvertino santykių su JAV gerinimo perspektyvas
  Rusijos URM tikisi, kad ES pasipriešins šantažui dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Rusija, europarlamentaras, Estija

  Svarbiausios temos