23:51 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikriausiai Prancūzija ir Vokietija koordinavo Europos diplomatijos vadovo veiksmus jo vizito į Maskvą metu, mano ekspertas Pavelas Feldmanas

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Estijos europarlamentaras, kritikuodamas ES vyriausiąjį įgaliotinį, rizikuoja sugadinti Talino santykius su ES, interviu Sputnik Lietuva Rusijos tautų draugystės universiteto (RUDN) Strateginių studijų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos mokslų kandidatas Pavelas Feldmanas.

  Estijos europarlamentaras Riho Terras ketina perduoti laišką Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen su pasiūlymu atleisti ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Žozepą Borelį.

  Borelio vizitas į Maskvą vyko vasario 4–6 dienomis. Jis susitiko su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, Rusijos visuomeninių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovais.

  "Reikalas tas, kad, su visa pagarba Baltijos šalims, visgi jos nėra Europos Sąjungos smegenų centras ir nėra atsakingos už tuos ekonominius ir užsienio politikos prioritetus, kuriuos sau nustato šis tarptautinis susivienijimas, o ten, kaip žinoma, toną nustato Prancūzija, Vokietija", — pasakė jis.

  Pasak Feldmano, Paryžius ir Berlynas tikriausiai koordinavo Europos diplomatijos vadovo veiksmus ir leido suprasti, kad ekonominiai interesai yra svarbesni už politinius nesutarimus.

  "Jis [Borelis] statė tiltus, tačiau Estija, deja, dažnai užsiima jų deginimu. <...> Dabar, kai Baltijos šalys bando suabejoti pragmatiška ir santūria pozicija, jos greičiau kenkia sau ir savo santykiams su Europos erdvės pagrindinėmis šalimis", — apibendrino jis.

  Dar šia tema

  Lietuvos žurnalistas aštriai sukritikavo valdžią dėl "Sputnik V" atsisakymo
  Rusijos URM įvertino Vakarų galimybę įvesti naujas sankcijas Rusijai
  Rusijos URM Europos diplomatų išsiuntimą iš šalies pavadino priverstine priemone
  Tegai:
  ES, Estija

  Svarbiausios temos