00:55 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1432)

  Iš pradžių šalies vadovybės atstovai nebuvo įtraukti į prioritetinį vakcinacijos sąrašą, tačiau norint paskatinti visuomenę, pirmiausia nuspręsta juos paskiepyti

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Latvijos prezidentas Egilis Levitas buvo paskiepytas nuo koronaviruso. Jam buvo suleista vakcina "AstraZeneca", praneša Sputnik Latvija, remdamasi vietos žiniasklaida.

  Valstybės vadovas teigė, kad jaučiasi gerai. Jis paragino Latvijos gyventojus sekti jo pavyzdžiu ir pasiskiepyti nuo COVID-19. Jis teigė norėjęs paskatinti tuos, kurie vis dar reiškia abejones dėl vakcinacijos.

  "Aš vis dar raginu visus pasiskiepyti, kad galėtume greitai grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo", — sakė jis.

  Šią dieną nuo koronaviruso buvo paskiepyti ir keli aukštas pareigas užimantys Latvijos valdininkai. Tarp jų yra ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas, buvę prezidentai Guntis Ulmanis, Vaira Vykė-Freiberga, Valdis Zatleris ir Andris Bėrzinis, taip pat Saeimos vicepirmininkės Dagmara Beitnerė-Le Galla ir Inese Libina-Egnerė, užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius ir Saeimos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Rihardas Kolas.

  Pažymima, kad šalies vadovybės atstovai nebuvo įtraukti į skiepijamų asmenų prioritetinius sąrašus. Tačiau, kaip rodo apklausos ir viešos diskusijos, gyventojams svarbu pamatyti, kaip skiepijamas ministras pirmininkas, prezidentas ir ministrai.

  Latvijoje per visą pandemijos laiką buvo užregistruota daugiau nei 74 tūkstančiai COVID-19 atvejų. 1 416 žmonių tapo infekcijos aukomis.

  Dėl koronaviruso situacijos Latvijos valdžia dviem savaitėms uždarė įvažiavimą į šalį. Nuo vasario 11 iki 25 dienos į respubliką galima patekti tik dėl svarios priežasties. Jokiu būdu negalima atvykti iš Didžiosios Britanijos, Airijos ir Portugalijos, taip pat tranzitu.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1432)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Latvija

  Svarbiausios temos