23:56 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak vadovybės, oro sąlygos, kai temperatūra nukrenta žemiau 20 laipsnių šalčio, britų kariams yra tikrai neįprastos

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Didžiosios Britanijos kariai, priklausantys Estijoje dislokuotam NATO tarptautiniam batalionui, pratybas atlieka atšiaurios Estijos žiemos sąlygomis, ketvirtadienį pranešė Estijos gynybos pajėgų Generalinio štabo spaudos tarnyba.

  Centriniame kariniame poligone vyksta pratybos "Žiemos stovykla", kurių metu Estijos gynybos pajėgų Skautų bataliono kariai ir Estijoje dislokuoto NATO tarptautinio bataliono britų kariai žiemos sąlygomis praktikuoja bendrus veiksmus naudodamiesi britų šarvuočiais. Pratybos baigsis šią savaitę.

  Pasak NATO bataliono vado Džimo Hedvildo, tokios oro sąlygos, kai temperatūra nukrenta žemiau 20 laipsnių šalčio, Britanijos kariuomenės kariams yra tikrai neįprastos.

  "Mes norėjome pajusti tikrą Estijos žiemą, todėl galime išbandyti save šiomis sunkiomis sąlygomis. Pagrindinis mūsų tikslas, kodėl mes esame čia, — tai integracija su Estijos kariais, ir dabar mes galime treniruotis suteikti paramą visomis sunkiomis sąlygomis. Treniruodamiesi atšiauriomis sąlygomis, mano kariai įgyja žinių apie savo sugebėjimus ir pasitikėjimo, kad gali susidoroti su bet kokia situacija", — cituoja Hedvildo žodžius spaudos tarnyba.

  Didžiosios Britanijos kontingentui vadovauja nuo 2017 metų Estijoje dislokuotas NATO tarptautinis batalionas, kuriame yra apie 1,2 tūkstančio karių. Jame taip pat pasikeisdami tarnauja kariškiai iš Prancūzijos, Danijos ir Belgijos.

  Dar šia tema

  Karo mokslininkai pasiūlė garantuotą apsaugą nuo NATO
  Baltijos šalys suderino pozicijas prieš NATO gynybos ministrų susitikimą
  Lietuva laukė — Amerika sugrįžo. Ar Baideno ryžtingumas nepakenks Baltijos regionui?
  JAV dislokuos bombonešius netoli Rusijos šiaurinių sienų
  Tegai:
  NATO, Baltijos šalys, kariai, Didžioji Britanija, Estija

  Svarbiausios temos