11:20 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)

  Be to, po "Brexit" Britanijos valdžia neketina suteikti privilegijų ES valstybėms narėms, mano ekspertas Vladimiras Olenčenka

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Britanija, pasitraukusi iš ES, nenoriai bendrauja su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos mokslų akademijos Europos tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Vladimiras Olenčenka.

  Įformindamos darbo vizas, Britanijos valdžios institucijos iš Lietuvos ir keturių kitų ES šalių piliečių reikalauja keturis kartus daugiau nei iš daugumos kitų ES šalių piliečių.

  Taip pat diskriminuojami Estijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Slovėnijos piliečiai. Mokestis už dokumento įforminimą 2–3 metų laikotarpiui jiems kainuoja daugiau nei 232 svarus.

  Ekspertas Vladimiras Olenčenka pavadino Didžiosios Britanijos valdžios sprendimą diskriminaciniu.

  Eksperto teigimu, Britanijos valdžia tikriausiai bando sumažinti užsieniečių antplūdį.

  "Kalbant būtent apie Baltijos šalis. Pavyzdžiui, kas man įsiminė, aš kadaise studijavau žmogiškųjų išteklių Baltijos šalyse klausimą ir atkreipiau dėmesį į tai, kad Didžioji Britanija... Britanijos piliečiams keliaujant į Baltijos šalis buvo rekomenduojama santūriai kreiptis į gydymo įstaigas, nes jie jas vertino labai žemai, jų profesinį lygį... Gal tai anų laikų atgarsiai... Gal jie analizuoja vietos valdžios, turiu omenyje Baltijos šalių, reakcijas į kovą su virusu: karantiną, infekcijos atvejus, nesėkmių su vakcinacija atvejus. Čia reikia kompleksiškai žiūrėti... Ekonominiu požiūriu, žinoma, tai yra našta Didžiosios Britanijos ekonomikai, turiu omenyje bet kokius migrantus", — pasakė jis.

  Olenčenka pareiškė, kad po "Brexit" Britanija neketina suteikti privilegijų ES valstybėms narėms.

  "Na, ir po to Britanijai būdingas bekompromisis elgesys, jie nuo to laiko, kai išėjo iš ES, su Europa nenoriai kalbasi", — apibendrino ekspertas.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)

  Dar šia tema

  "Brexit" pasekmės lietuviams: kaip bus apmokamos sveikatos paslaugos JK
  Lietuva paragino bendradarbiauti su Britanija lietuvių teisių srityje po "Brexit"
  Šimonytė: po "Brexit" bendradarbiavimas su Jungtine Karalyste dar aktualesnis
  Tegai:
  Brexit, ES, Baltijos šalys, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos