06:37 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ji pabrėžė, kad ilgalaikiai Talino interesai yra palaikyti gerus santykius su Maskva. Tačiau, pasak ministrės, Rusijos Federacijos politika ir elgesys turi būti paremtas geros kaimynystės principais

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Estijos vyriausybė yra suinteresuota ratifikuoti pasienio sutartį su Rusija ir iš esmės yra pasirengusi skatinti šį klausimą. Tai pareiškė Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets, praneša Postimees.ee.

  Ji pabrėžė, kad ilgalaikiai Talino interesai yra palaikyti gerus santykius su Maskva. Tačiau, pasak ministrės, Rusijos Federacijos politika ir elgesys turi būti paremtas geros kaimynystės principais.

  "Esu tikra, kad Estijos ir Rusijos sienos susitarimo ratifikavimas vis dar atitinka Estijos interesus", — sakė Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovė.

  Jos nuomone, dokumento ratifikavimas "turės teigiamą poveikį Estijos saugumo politikai", nes jis padės sukurti stabilumą ir nuspėjamumą dvišaliuose santykiuose.

  Pagal Tartu taikos sutartį, kurią 1920 metų vasario mėnesį sudarė RSFSR ir Estijos Respublika, dalis Pečioros regiono ir Ivangorodo priklausė Estijai. Teritorijas RSFSR atsiėmė po to, kai 1940 metais Respublika tapo TSRS dalimi. 2005 metais, pasirašius Rusijos ir Estijos sienos sutartį, Talinas į ją vienašališkai įtraukė preambulę su nuoroda į Tartu taikos sutartį. Rusijos valdžia tai suprato kaip būsimų teritorinių pretenzijų sąlygą, todėl dokumentas nebuvo ratifikuotas.

  2014 metais Rusijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai pasirašė susitarimą dėl Rusijos ir Estijos sienos. Kad jis įsigaliotų, jį turi ratifikuoti abiejų šalių parlamentai.

  Pernai tuometinis Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu sakė, kad vyriausybė nesiųs parlamentui ratifikuoti sienos su Rusija sutarties.

  Tegai:
  pasienis, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos