23:52 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vyriausybė ketvirtadienį nusprendė panaikinti Estijos pilietybę asmeniui, kuris ją įgijo apgaule

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Tai yra natūralizuotas pilietis, kai pilietybė suteikiama užsienio valstybės piliečiui ar asmeniui be pilietybės, praneša ERR radijo naujienos.

  Policijos ir sienos apsaugos valdybos ekspertai, naudodamiesi grafologiniu tyrimu, išsiaiškino, kad jis pats neišlaikė estų kalbos egzamino, reikalingo norint gauti pilietybę.

  Kadangi asmuo pateikė melagingą informaciją apie estų kalbos žinias, Vidaus reikalų ministerija pasiūlė vyriausybei panaikinti jo pilietybę.

  Oficialiais duomenimis, Estijoje praeitais metais, praėjus 28 metams nuo nepriklausomybės paskelbimo, vis dar gyveno daugiau kaip 76 tūkst. pilietybės neturinčių žmonių, daugiausia rusakalbių. Be to, šalyje gyveno per 88 tūkst. Rusijos piliečių ir daugiau nei 9 tūkst. Ukrainos bei kitų valstybių piliečių. Jungtinės Tautos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), Europos Taryba ir Rusijos valdžia ne kartą kritikavo Estiją dėl nelankstaus požiūrio į pilietybės suteikimą nevietinės kilmės gyventojams.

   

  Dar šia tema

  Estija suteiks pilietybę 36 šalies gyventojams
  Estijoje už apgaulę dešimt žmonių neteko pilietybės
  Snoudenas planuoja gauti Rusijos pilietybę
  Tegai:
  pilietybė, Estija

  Svarbiausios temos