11:36 2021 Kovo 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estija svarsto galimybę sukurti visuotinį visų pasaulio ligoninių ir medicinos centrų, turinčių teisę skiepyti, patikimumo sąrašą

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Estija nori paskatinti šalis pripažinti viena kitos skiepijimo sertifikatus, rašoma ERR portale.

  Prie projekto jau prisijungė kelios šalys, tarp jų Islandija, Vengrija, Serbija.

  Pasak Valstybės kanceliarijos patarėjo Marteno Kaevato (Marten Kaevats), pirmiausia galima sukurti saugų "kelionių burbulą" tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos ir Suomijos.

  "Norint, kad šie sprendimai, pavyzdžiui, Suomijos, Estijos, Švedijos ir Latvijos sertifikatai, veiktų kartu, reikia dviejų dalykų: susitarti dėl bendrų duomenų standartų ir šių sprendimų naudojamų taisyklių, ir tai yra darbas, kurį mes dabar atliekame kartu su PSO, ir vyksta patvirtinimo procesas", — aiškino jis.

  Kaevato teigimu, kiekviena šalis turėtų nustatyti, kurie sertifikatai atitinka reikalavimus. Būtina sukurti visuotinį visų pasaulio ligoninių ir medicinos centrų, turinčių teisę atlikti šią vakcinaciją, patikimumo sąrašą.

  "Tikiuosi, kad prie mūsų prisijungs Suomija ir Švedija, taip pat Latvija ir Lietuva, kad būtų galima sukurti tokį saugų "judėjimo burbulą" su artimiausiais kaimynais. Tačiau kiekviena šalis turi nuspręsti, ar ir kaip tai įgyvendins", — sakė jis.

  Lietuvoje iš viso nustatyti daugiau nei 192 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau kaip 178 tūkstančiai žmonių, 3 145 mirė.

  Karantinas šalyje įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki vasario pabaigos. Vyriausybė patvirtino planą, kaip palengvinti apribojimus, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai palies ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.

  Tegai:
  kelionės, Lietuva, Estija

  Svarbiausios temos