10:34 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets pasakė, kad respublika galėtų žengti pirmą žingsnį ir pareikšti apie savo pasirengimą ratifikuoti Estijos ir Rusijos sienos sutartį

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid paragino ratifikuoti pasienio sutartį su Rusija.

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets pasakė, kad respublika galėtų žengti pirmą žingsnį ir pareikšti apie savo pasirengimą ratifikuoti Estijos ir Rusijos sienos sutartį.

  Pasak Estijos prezidentės, ji pritarė respublikos vyriausybės pozicijai dėl sienos sutarties ratifikavimo.

  "Aš esu viena iš tų, kas visada manė, kad svarbu sudaryti sienos sutartį, tačiau ir kita pusė turi būti tam pasirengusi", — pasakė Kaljulaid leidiniui "Postimees".

  Tarp Estijos ir Rusijos nėra teisiškai įformintos sienos. Iš pradžių sienos sutartis buvo pasirašyta 2005 metais. Vykdydamas ratifikavimo procedūras, Talinas į atitinkamą įstatymą vienašališkai įtraukė preambulę, kurioje buvo nuorodos į 1920 metų Tartu taikos sutartį tarp Estijos ir Sovietų Rusijos, kurios galiojimas baigėsi. Maskva tai įvertino kaip galimybę ateityje pateikti teritorines pretenzijas, ir parašas po sutartimi buvo atšauktas.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir tuometinis Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas 2014 metų vasario 18 d. Maskvoje pasirašė naujas sutartis dėl Rusijos ir Estijos valstybės sienos ir jūros erdvių Narvos ir Suomijos įlankose nustatymo. Jas papildė nuostatos, nurodančios, kad šalys neturi teritorinių pretenzijų viena kitai, o sutartys paliečia tik pasienio klausimų sprendimą. Dokumentus turi patvirtinti abiejų valstybių parlamentai.

  Dar šia tema

  Nesutarimai dėl sienų: kokias Rusijos teritorijas Baltijos šalys laiko savomis
  "Negyvo asilo ausys": Pskove įvertino Estijos teritorines pretenzijas
  Kaliningradas ir trys šimtai milijardų. Į ką dar pretenduoja Rusijos kaimynai
  Estijos parlamento pirmininkas pareiškė apie teritorines pretenzijas Rusijai
  Tegai:
  pasienis, Rusija, Estija, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos