15:49 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad trečioje vietoje buvo ukrainiečių, ketvirtoje — suomių, o penktoje vietoje — anglų kalba

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Rusų kalba yra antra pagal dažnumą Estijoje tarp gimtųjų gyventojų kalbų, rašo "ERR" portale.

  2020 metų sausio 1 dienos duomenimis, Estijos gyventojų gimtosiomis kalbomis tapo daugiau nei 230 kalbų. Estų kalba buvo gimtoji 894 336 žmonėms, rusų — 382 155 respublikos gyventojams.

  Kitos kalbos buvo gimtosios 2,8 proc. šalies gyventojams, pirmiausia ukrainiečių, suomių, anglų, latvių ir vokiečių.

  Praėjusių metų sausio mėnesio duomenimis, ukrainiečių kalba buvo gimtoji daugiau kaip 9,5 tūkst. Baltijos šalies gyventojams, suomių — daugiau kaip 3,9 tūkst. žmonėms, anglų — daugiau nei 2,4 tūkst. Latvių kalba buvo gimtoji 2,1 tūkst. Estijos gyventojams, o vokiečių — daugiau nei 1,5 tūkst.

  Padėtis su rusų kalba Baltijos šalyse

  Baltijos šalyse nuolat kyla skandalų, susijusių su rusų kalbos vartojimu. Ypač opi padėtis yra Latvijoje, kur apie 40 procentų gyventojų yra rusakalbiai. Latvių kalba laikoma valstybine, o rusų kalba yra užsienio kalba, kaip pavyzdžiui, anglų ar vokiečių. Dabartine Rygos politika siekiama išstumti tautinių mažumų kalbas.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad rusofobiškos nuotaikos, įskaitant išpuolius prieš rusų kalbą, pasaulyje auga, tačiau šios provokacijos nesėkmingos.

  Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas pabrėžė, kad Baltijos šalių politiką rusakalbių gyventojų atžvilgiu galima vadinti apartheidu. Anot jo, Baltijos šalių valdžia stengiasi ne tik suvaržyti rusų kalbą, bet ir "išstumti ją už įstatymo ribų".

  Tegai:
  rusų kalba, Estija

  Svarbiausios temos