11:13 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Talino meras priminė, kad vakcinos suteikia tik laikiną apsaugą, todėl ateinantį rudenį Estijai gali prireikti papildomų didelių atsargų

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Talino meras Michailas Kylvartas pareiškė, kad Estijos valdžia turėtų pradėti derybas su Rusija dėl vakcinos nuo koronaviruso tiekimo.

  Apie tai pareikšta Austrijos valdžiai pristabdžius vakcinos "AstraZeneca" partijos naudojimą dėl vienos paskiepytos moters mirties ir kitos tromboembolijos atsiradimo po vakcinacijos. Austrijos pavyzdžiu pasekė Estija, Lietuva, Liuksemburgas, Latvija, Danija, Norvegija, Islandija, Nyderlandai, Bulgarija, Rumunija, Lenkija.

  Meras priminė, kad vakcinos suteikia tik laikiną apsaugą, todėl ateinantį rudenį Estijai gali prireikti papildomų didelių atsargų.

  "Pas mus daug kartų buvo pareikšta, kad vakcinos nėra politinė tema, todėl reikia pereiti nuo žodžių prie darbų ir pradėti derybas, įskaitant su Rusija. Yra ir kitų variantų, yra Kinija. Tai būtina daryti dabar, kaip tai daro kitos šalys. Priešingu atveju gali atsitikti taip, kad iškilus poreikiui atsidursime eilės gale", — pirmadienį "ETV+" sakė Kylvartas.

  Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, iki pirmadienio ryto "Pfizer/BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" buvo paskiepyti 138 543 žmonės arba 10,4 % visų šalies gyventojų, 52 664 žmonės gavo abi vakcinos dozes.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Dar šia tema

  Italijoje uždrausta naudoti "AstraZeneca" vakciną
  Visagino gyventojai nesiskiepija "AstraZeneca"
  Per savaitę daugiau nei trečdalis kirtusių sieną su Lenkija asmenų neužpildė NVSC anketų
  Tegai:
  Rusija, vakcina, koronavirusas, Estija

  Svarbiausios temos