16:28 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Tokia priemonė galios dvi savaites, kol bus gauta daugiau informacijos dėl galimo trombų susiformavimo

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Latvija sustabdė "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso naudojimą, kol paaiškės jos poveikis pacientų sveikatai, pranešė Valstybinė vaistų agentūra.

  Prieš savaitę, kovo 9 dieną, Latvija sustabdė skiepijimą "AstraZeneca" vakcinos partijos ABV5300 dozėmis dėl vieno paskiepyto žmogaus mirties ir kito susirgimo.

  Sprendimą visiškai sustabdyti vakcinos "AstraZeneca" naudojimą priėmė Ligų prevencijos ir kontrolės centras, Valstybinė imunizacijos taryba, Valstybinė vaistų agentūra ir Sveikatos inspekcija.

  "Latvija sustabdė "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso naudojimą. Sprendimas priimtas dėl pranešimų apie atskirus tromboembolijos, išsivysčiusios skirtingiems pacientams praėjus laikui po vakcinacijos, atvejus, tačiau vis dar nėra įrodymų, kad trombų susidarymą sukėlė būtent skiepai", — sakoma pranešime.

  Šios vakcinos naudojimas sustabdomas dviem savaitėms, kol nebus išaiškintos aplinkybės.

  Anksčiau kelios ES šalys, įskaitant Norvegiją, Islandiją, Daniją, Vokietiją, Italiją ir Prancūziją, taip pat sustabdė "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso naudojimą. Lietuva tęs skiepijimą šia vakcina.

  Šiuo metu ES rinkoje yra patvirtintos keturios vakcinos: "Pfizer/BioNTech" (įsigyjama iki 600 mln. dozių), "Moderna" (160 mln. dozių) ir "AstraZeneca" (iki 400 mln. dozių) ir "Johnson & Johnson". Tačiau vakcinacija nevyksta sklandžiai. Visų pirma buvo ir tebėra kai kurių vaistų tiekimo sutrikimų. Šeštadienį "AstraZeneca" patvirtino pranešimus apie naujus vėlavimus tiekiant vakcinas Europos Sąjungai. Prieš kelias savaites "Pfizer/BioNTech" pranešė apie nepristatymą laiku.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Dar šia tema

  Į Lietuvą pristatyta dar 14,4 tūkst. "AstraZeneca" vakcinos nuo COVID-19 dozių
  Italijoje uždrausta naudoti "AstraZeneca" vakciną
  Visagino gyventojai nesiskiepija "AstraZeneca"
  Tegai:
  Latvija, AstraZeneca

  Svarbiausios temos