23:46 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio pabaigoje, naujausiais duomenimis, pirmąja vakcinos doze paskiepyta šiek tiek daugiau nei 10 procentų šalies gyventojų

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Rusakalbiai Estijos gyventojai nepasitiki šalyje naudojamomis vakcinomis ir laukia galimybės pasiskiepyti rusų "Sputnik V", pareiškė Vakarų Talino centrinės ligoninės vadovas Arkadijus Popovas.

  Anksčiau Talino meras Michailas Kylvartas pareiškė, kad Estijos valdžia turėtų pradėti derybas su Rusija dėl vakcinos nuo koronaviruso tiekimo. Šiuo metu šalyje naudojamos "Pfizer / BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" vakcinos.

  Pasak specialisto, paskiepytų procentas Harju (kur įeina ir Talinas) ir Rytų Viru apskrityse yra mažesnis, nes ten gyvenantys rusakalbiai gyventojai nepasitiki Estijoje esančiomis vakcinomis ir laukia, kol bus priimta vakcina "Sputnik V". Harju apskrityje buvo paskiepyti 5,4 % gyventojų, Rytų Viru apskrityje — 2,3 %.

  "Manau, kad šis procentas galėtų būti didesnis. Galiu padaryti prielaidą, kad žmonės nelabai pasitiki mūsų vartojamomis vakcinomis. Jie bijo šalutinio poveikio, nes labai lengva gauti šią informaciją iš įvairių šaltinių. Ir aš taip pat žinau, kad žmonės turi vilties, jog Estija naudos vakciną "Sputnik V", — Popovo žodžius cituoja Sputnik Estija.

  Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 d. Sveikatos apsaugos ministerijos antradienio duomenimis, "Pfizer / BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" vakcinomis iš viso buvo paskiepyti 141 912 žmonių, tai yra daugiau nei 10 % visų šalies gyventojų, 52 932 žmonės gavo abi vakcinos dozes.

  "Sputnik V" vakciną Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija įregistravo 2020 metų rugpjūčio mėnesį, ją sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras. Mokslinis žurnalas "Lancet" paskelbė trečiojo klinikinių tyrimų "Sputnik V" etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą.

  III fazės klinikinių tyrimų metu "Sputnik V" veiksmingumas, imunogeniškumas ir saugumas siekė 91,6 %. Kaip pažymėjo Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas, Rusijos vakcina šimtu procentų apsaugo nuo sunkių ir vidutinio sunkumo koronavirusinės infekcijos atvejų.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Dar šia tema

  "Reuters": Europos Sąjunga užsimanė pradėti derybas dėl "Sputnik V"
  Zacharova pareiškė, kad vykdoma "nešvari Vakarų kampanija" prieš "Sputnik V" vakciną 
  "Padėtis be išeities". Kas Europos Sąjungoje domisi "Sputnik V"
  Rusijoje teigiama, kad "Sputnik V" apsaugo nuo "britiškosios" koronaviruso padermės
  Tegai:
  rusakalbiai, COVID-19, vakcinacija, vakcina, Estija

  Svarbiausios temos