12:40 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Anksčiau Kykas pareiškė, kad vakcinacija "AstraZeneca" preparatu respublikoje bus tęsiama, nes nė viena šalis neturi įrodymų, kad vakcina susijusi su tragiškais atvejais

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Estija norėtų gauti "AstraZeneca" vakciną, jei kitos ES šalys atsisakytų ją naudoti, pareiškė sveikatos apsaugos ir darbo ministras Tanelis Kykas (Tanel Kiik).

  Šiuo metu daugelis ES šalių nutraukė vakcinaciją "AstraZeneca" preparatu dėl to, kad pas vakcinuotus pacientus buvo nustatytos tromboembolijos komplikacijos. Europos vaistų agentūra (EVA) tiria incidentus, tačiau kol kas mano, kad vakcinaciją galima tęsti.

  "Jei EVA pripažins "AstraZeneca" vakciną saugia, o kažkuri šalis nuspręs jos nenaudoti, tada galėsime kreiptis į ją", — sakė Kykas portalui ERR.

  Ministras pažymėjo, kad šalys, remdamosi ES susitarimu, gali parduoti vakciną kitoms valstybėms, tačiau negali reikalauti aukštų kainų.

  Pasak Kyko, tolesni Estijos žingsniai įsigyjant "AstraZeneca" vakciną iš kitų šalių priklauso nuo EVA sprendimo, kuris bus paskelbtas ketvirtadienį. "Palauksime EVA sprendimo. Remiantis tuo, šalys suformuos savo poziciją, ar toliau naudoti "AstraZeneca" vakciną. Ir jau po to Estija gali atlikti savo žingsnius", — pridūrė ministras.

  Antradienį Kykas sakė, kad vakcinacija su "AstraZeneca" Estijoje bus tęsiama, nes nė viena šalis neturi įrodymų, kad vakcina susijusi su tragiškais atvejais. Jis taip pat pažymėjo, kad iki šiol nė viena ES valstybė galutinai neatsisakė "AstraZeneca", tik sustabdė jos naudojimą savaitei ar dviem.

  Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, "Pfizer/BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" vakcinomis iki antradienio ryto vakcinuota 141 912 žmonių — 10,6 proc. šalies gyventojų, 52 932 žmonės gavo abi vakcinos dozes.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Dar šia tema

  PSO paaiškino vakcinacijos "AstraZeneca" vakcina sustabdymą
  Dulkys žada asmeniškai pasiskiepyti "AstraZeneca" vakcina
  Lietuva nusprendė laikinai sustabdyti vakcinaciją su "AstraZeneca"
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Estija

  Svarbiausios temos