23:51 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pradėjus eiti Estijos gynybos ministro pareigas Kalui Lanetui, vietos žiniasklaida ėmė skelbti savotiškus sociologinius tyrimus: apie gyventojų meilę NATO sąjungininkams ir apie karštą jaunų žmonių norą tarnauti kariuomenėje

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Estijos informaciniame lauke išryškėjo labai įdomi tendencija. Visai gali būti, kad ji buvo suformuota seniai, tačiau jos matomos apraiškos tapo viešos atvykus pono Kale Laneto gynybos ministrui, rašo Estijos Sputnik radijo autorius Nikolajus Nikolajevas.

  Anksčiau jis buvo Metropolijos policijos prefektas, vidaus reikalų ministras, parlamento narys, dviejų politinių partijų narys, tačiau dabar jis užėmė vieną geidžiamiausių postų Estijos vyriausybėje. Mūsų ponios-politikai svajoja tapti užsienio reikalų ministrėmis ir yra pasirengusios daug dėl to padaryti, o berniukai visi trokšta tapti karo ministrais. Ir visi, aplankę šią vietą, stengiasi būti nepaprastai kūrybingi ir palikti savo žymę haki spalvos istorijoje.

  Kai tik Kale Lanetas išbandė naują uniformą, jis iškart pradėjo veikti. Per kelias dienas vietos žiniasklaidoje pradėjo pasirodyti labai savotiški sociologiniai tyrimai. Remdamiesi savo rezultatais, stebėtojai tikriausiai turėtų suprasti, kad Estijos visuomenė, išskyrus kai kuriuos neatsakingus rusakalbius, masiškai palaiko šalies militarizaciją. Iš tų pačių tyrimų galima spręsti, kad beveik visi estakalbiai piliečiai džiaugiasi NATO karinių dalinių buvimu jų teritorijoje, o šalies jaunimas, "jei rytoj yra karas, jei rytoj — kampanija", yra pasirengęs suimti ginklus ir išeiti į vieningas gretas ginti savo šventų sienų nuo klastingų rusų.

  Ar norite skaičių? — Aš jų turiu. 75 proc. apklaustųjų tariamai palaikė NATO buvimą Estijoje (prieš 16,8 proc.), 75,2 proc. — už Baltijos valstybės narystę aljanse (prieš 14,2 proc.). Aš neteigiu, kad tai tiesa, bet kad taip parašyta ir paskelbta, yra visiškai tikra.

  Ypač jaudinantis yra NATO karinių sąjungininkų "imitacijos" rodiklis, įtrauktas į šį tyrimo traktatą: pasirodo, kad vietiniai gyventojai juos labai myli — iki drebančių kelių ir noro mesti dangtelius.

  Keista, kad tyrimas rodo, jog Estijos vyrų jaunimas nori eiti į karinę tarnybą, ir šis noras yra 90 procentų respondentų. Šis rodiklis yra akivaizdus punktas, ir būtent jis atveria "nepasitikėjimo duris" šiai jingoistinei patriotinei statistikai. Jauni vaikinai, skubantys prie karinės registracijos ir priėmimo į kabinetus durų, su šaukimais ištiestomis rankomis? Šis paveikslėlis primena garsiąją Stanislavskio frazę: "Netikiu!". Pasaulyje nėra nė vienos šalies, net vaizduotės pasaulyje, kur karinė tarnyba armijoje būtų laikoma pageidautina vieta, kurioje jauni vyrai galėtų praleisti tam tikrą savo gyvenimo laikotarpį tokiu gausiu skaičiumi.

  Visa tai kvepia pakankamai blogai — atvira tvarka, kuri, tikriausiai, pagal pono Laneto planą, turėtų dar tvirčiau pakišti Estiją pažengusio karinio būrio vietoje, esančioje netoli Rusijos sienos. Na, žinoma, palikite naujai iškeptą karo ministrą ilgam šio būrio priekyje. Ir ten, matote, aukštesnio rango anglakalbiai kuratoriai atidžiau pažvelgs į iniciatyvų estą ir nuspręs jį apdovanoti kuo nors geru ir brangiu. Bet kokiu atveju jis to aiškiai tikisi ir, manau, turi tam visas priežastis.

  Tegai:
  NATO, Estija

  Svarbiausios temos