11:07 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Vyriausybė pažymėjo, kad proceso organizavimui būtina sukoordinuoti Latvijos verslo, ministrų kabineto ir Europos Komisijos veiksmus

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Latvija galėtų pradėti fasuoti COVID-19 vakcinas per pusmetį, o gaminti naudojant esamas technologijas — per metus–pusantrų, rašo Sputnik Latvija.

  Apie tai papasakojo Latvijos ekonomikos ministras Janis Vitenbergas po susitikimo su Europos Komisijos vidaus rinkos komisaru Thierry Breton'u ir farmacijos kompanijų atstovais.

  Vitenbergas pranešė, kad Latvijos vaistų gamintojai pasiūlė ne tik fasuoti pagamintas vakcinas, bet ir jas gaminti.

  Jis pridūrė, kad gaminti vakcinas nėra paprasta, tai pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl būtina įtraukti visus lygius: verslą, vyriausybę ir Europos Komisiją.

  Savo ruožtu Breton'as sakė, kad Latvijos iniciatyva dalyvauti vakcinų gamybos procese gali būti tik sveikintina,
  ir pažymėjo, kad šalies pranašumas organizuojant vakcinų nuo koronaviruso fasavimą ir gamybą bus "ilgametės farmacijos tradicijos, motyvuotas personalas ir talentingi žmonės".

  Pasak jo, kovo pabaigoje planuojamas susitikimas su farmacijos kompanijų atstovais, kurie susidomėjo vakcinų kūrimu, taip pat iš Latvijos, siekiant rasti sprendimą kovai su šia ir galimomis būsimomis pandemijomis.

  Europos šalyse vakcinacijai naudojami "BioNTech" ir "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" gamintojų preparatai. Latvija taip pat atnaujino vakcinaciją "AstraZeneca", nors anksčiau ji buvo sustabdyta.

  Anksčiau Latvijoje pirmą kartą buvo nustatyti atvejai, kai COVID-19 mutacija paveikė vakcinos poveikį. Mutacija, kurios neveikia vakcinos, buvo nustatyta keturiuose mėginiuose iš daugiau nei dviejų tūkstančių. Taip pat mokslininkai ypatingą dėmesį skiria atvejams, kai paskiepytas asmuo užsikrečia COVID-19, gavęs abi vakcinos dozes.

  Latvijoje nuo pandemijos pradžios nustatyta daugiau nei 97 tūkstančiai atvejų, mirė daugiau kaip 1,8 tūkstančio gyventojų.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Dar šia tema

  "Tikiu mokslu ir objektyvia tiesa". Nausėda parodė, kaip pasiskiepijo "AstraZeneca"
  Dulkys pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina nuo koronaviruso
  Juknevičienė paaiškino, kodėl Karbauskis turi pasiskiepyti "AstraZeneca"
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Latvija

  Svarbiausios temos