19:59 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš pradžių buvo manoma, kad pratybose dalyvaus per 5 tūkstančius atsargos karininkų. Vėliau jų skaičius sumažėjo perpus

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Dėl koronaviruso pandemijos vyks tarptautinės Estijos gynybos pajėgų "Kevadtorm" ("Pavasario audra") pratybos, kuriose dalyvaus tik 300 atsargos pajėgų karių. Apie tai praneša ERR, remdamasi Gynybos pajėgų generalinio štabo kovinio rengimo skyriaus vadovu Mati Tikerpuu.

  "Mes atšaukėme daugiau nei tūkstantį kvietimų. Dar beveik tūkstantį kvietimų atidėjome į antrąjį pusmetį arba į kitus metus. Šiuo metu į pratybas laukiame apie 300 atsargos karių. Mes pasirinkome labai nuodugniai, prioritetas teikiamas tik tiems, kurie tikrai reikalingi", — sakė jis.

  Iš pradžių buvo manoma, kad pratybose dalyvaus per 5 tūkstančius atsargos karininkų. Vėliau jų skaičius sumažėjo perpus. Pasak Tikerpuu, sumažėjęs atsargos karių skaičius gali pakenkti gynybinių pajėgų koviniam pasirengimui ir neigiamai paveikti greitos mobilizacijos įgūdžius.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  "Pavasario audros" pratybos prasidės balandžio 25 dieną ir vyks sutrumpintu formatu. Jose dalyvaus apie 3,2 tūkstančio karių (iš pradžių buvo planuota 10 tūkstančių karių). Taktinės pratybos vyks balandžio 25–30 dienomis, o gyvas šaudymas vyks Estijos gynybos pajėgų centriniame poligone gegužės 1–8 dienomis.

  NATO stiprina savo pajėgas prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro brangias gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai poreikiu priešintis "Rusijos agresijai", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai supranta.

  NATO Europoje: plėtros istorija
  © Sputnik
  NATO Europoje: plėtros istorija

  Dar šia tema

  "Pašėlęs sprendimas": kuo naudosis NATO pėstininkai
  Kinijos žiniasklaida: Ar Lenkijos ir RF karo atveju NATO užims Kaliningradą per 3 paras
  Kijevas pareikalavo iš NATO paaiškinti, kur aljansas mato Ukrainą 2030 metais
  Rusija santykius su NATO palygino su Šaltojo karo laikotarpiu
  Tegai:
  pratybos, Estija, NATO

  Svarbiausios temos