07:52 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad Lenkijos ministras pirmininkas teigė, jog šis atsakymas bus ne tik diplomatinis, bet ir ekonominis

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Lenkija nori pasiūlyti Lietuvai ir Latvijai kartu įvesti ekonomines sankcijas Baltarusijai dėl pastarųjų įvykių su kaimyninės šalies lenkų sąjunga, praneša RIA Novosti, remdamasi Lenkijos ministru pirmininku Mateušu Moravieckiu.

  Savo Baltijos partneriams jis ketina pasiūlyti tam tikrus prekybos apribojimus. Taigi, kaip sakė Moravieckis, Baltarusijos valdžia turėtų pajusti atsaką į kovą su lenkais, kad tai bus "ne tik diplomatiniai, bet ir konkretūs ekonominiai žingsniai".

  "Mes kviečiame Baltarusijos valdžios institucijas susivokti", — pridūrė ministras pirmininkas.

  Anksčiau Gardino teismas paskyrė Baltarusijos lenkų sąjungos vadovę Anželiką Boris 15 dienų administraciniam areštui už tai, kad kovo 7 dieną mieste buvo surengta tradicinė amatininkų šventė Šv. Kazimiero garbei.

  Po to, kai Borisas buvo sulaikytas, Lenkijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Baltarusijos diplomatą. Vėliau Generalinė prokuratūra pranešė, kad lenkų sąjungos vadovui ir kitiems asmenims buvo iškelta baudžiamoji byla dėl apgalvotų veiksmų siekiant skatinti socialinį priešiškumą ir reabilituoti nacizmą.

  Tegai:
  sankcijos, Lenkija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos