04:17 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1848)

  Maždaug keliolika žinučių buvo klasifikuojamos kaip rimtos. Daugiausia skundų buvo po "AstraZeneca" vakcinos

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Praėjusią savaitę Estijoje buvo užregistruota daugiau nei 220 pranešimų apie šalutinį poveikį pasiskiepijus nuo koronaviruso infekcijos, iš kurių septyni buvo priskirti sunkiems, pranešė Sveikatos apsaugos departamento spaudos tarnyba.

  "Praėjusią savaitę buvo pranešta apie 229 nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 vakcinas, iš jų septynios buvo rimtos. "AstraZeneca" gavo 178 pranešimus, "Pfizer/BioNTech" gavo 47 pranešimus ir keturi buvo susiję su "Modernos" vakcina. Penki pranešė apie sunkų nepageidaujamą poveikį vakcina "AstraZeneca", du — su vaistu "Pfizer/BioNTech", — departamento pranešimą cituoja RIA Novosti.

  Viena iš paskiepytųjų "AstraZeneca" skundėsi vėmimu. Dviem atvejais paskiepytiems pacientams dėl staigaus kraujospūdžio padidėjimo reikėjo gydymo stacionare. Taip pat buvo pranešta apie alerginę reakciją (gerklės edemą) ir plaučių emboliją. Po "Pfizer/BioNTech" vakcinacijos vienas pacientas skundėsi sunkia alergija, kitas — dvejinimusi akyse ir veido tirpimu, pažymi skyrius.

  Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 d. Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, iki pirmadienio ryto "Pfizer/BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca" buvo paskiepyti 194 358 žmonės, arba 14,6 proc. šalies gyventojų, 60 861 asmuo gavo abi vakcinos dozes.

  Per šį laikotarpį buvo gauti 2 959 pranešimai apie šalutinį poveikį, tai yra, po vakcinacijos skundai pasireiškė 1,16 proc. Iš jų 2 030 pranešimų buvo susiję su vakcina "AstraZeneca", "Pfizer/BioNTech" — 886, "Moderna" — 43.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1848)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Estija

  Svarbiausios temos