12:10 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ryga vykdo praėjusių metų Nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos sprendimą, uždraudusį transliuoti septynis "Russia Today" televizijos kanalus

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Latvija pradėjo blokuoti rusiškus televizijos kanalus internete, pranešė "RT" rusų kalba savo "Telegram".

  "Latvija uždaro prieigą prie svetainės "RT" rusų kalba. Svetainė neprieinama kelių pagrindinių šalies interneto paslaugų teikėjų vartotojams", — rašoma pranešime.

  Ryga vykdo praėjusių metų Nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos sprendimą, kuris draudžia transliuoti septynis "Russia Today" televizijos kanalus dėl "ES ekonominių sankcijų pažeidimo".

  Rusijos žurnalistų sąjunga prieigos prie RT uždarymą pavadino užsienio auditorijos nukirtimu nuo alternatyvaus požiūrio.

  2020 metų birželio mėnesį Latvija uždraudė transliuoti "RT", "RT HD", "RT Arabic", "RT Spanish", "RT Documentary HD", "RT Documentary", "RT TV", argumentuodama savo sprendimą tuo, kad jie priklauso MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui, kuriam taikomos ES sankcijos.

  Tuo tarpu Kiseliovas — MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o "RT" vyriausioji redaktorė — Margarita Simonian, kuriai netaikomos ES sankcijos. Šios įmonės — du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija buvo žinoma jau seniai ir yra vieša.

  Baltijos šalyse Rusijos žiniasklaidos ir žurnalistų veikla yra nuolat trukdoma. Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad oficialus Vilnius, Ryga ir Talinas trukdo tiesioginiam žurnalistų darbui ir trukdo jiems atlikti savo profesines pareigas. Maskva ne kartą pareiškė apie aiškius sukoordinuotus šių valstybių linijos ženklus, kurie, pasak Užsienio reikalų ministerijos, "aiškiai parodo, ko praktiškai verti demagogiški teiginiai apie tai, kaip Vilnius, Ryga ir Talinas laikosi demokratijos ir žodžio laisvės principų".

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse  Dar šia tema

  Kai cenzūra tampa norma. Ar Lietuvai tinka gyvenimas "kibernetiniame konclageryje"?
  Dezinformacijos sargyboje: lietuviai bus "išgelbėti" nuo nereikalingos tiesos
  Lietuvos ir Vokietijos URM susitarė dėl bendros kovos su dezinformacija
  Tegai:
  RT, Rusijos žiniasklaida, Latvija

  Svarbiausios temos