15:38 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama statyti ir rekonstruoti inžinerines kliūtis, taip pat atnaujinti esamus signalizacijos kompleksus

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Baltarusija ir Rusija rengia naują pasienio saugumo programą 2023–2027 metams, pagal kurią bus sustiprinta respublikos sienos su Lenkija apsauga, penktadienį sakė Baltarusijos valstybės sienos komiteto vadovo pavaduotojas Sergejus Novikovas.

  "Šiuo metu Baltarusijos pasienio tarnybos ir Rusijos FSB pasienio tarnybos dirba kartu, norėdamos suformuluoti naują 2023–2027 m. sienos saugumo plėtros programą. Pagal ją planuojama sustiprinti apsaugą, sprendžiant Baltarusijos ir Lenkijos sienos ruožo statybų ir rekonstrukcijos inžinerines kliūtis, taip pat modernizuojant esamas signalizacijos sistemas, didinant pasienio padalinių aprūpinimo reikalinga įranga lygį", — RIA Novosti cituoja Novikovo pareiškimą iškilmingame posėdyje "Sąjunginė valstybė: naujų galimybių atvėrimas".

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. 

  Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžia mano, kad Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją.

  Tegai:
  apsaugos sistema, Lenkija, Baltarusija

  Svarbiausios temos