09:15 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ribojamosios priemonės yra turto blokavimas, prekybos operacijų apribojimas, visiškas išteklių tranzito, skrydžių ir gabenimo per Ukrainos teritoriją nutraukimas, licencijų panaikinimas ar sustabdymas ir kiti veiksmai

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Ukraina trejus metus taikė sankcijas Lenkijos, JAE, Šveicarijos ir Estijos įmonėms, dekretą pasirašė Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis.

  Tuo pačiu dekretu buvo priimtas Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (UNSGT) sprendimas taikyti sankcijas 79 juridiniams asmenims, visų pirma "Rossotrudničestvo", "Volga-Dnepr" ir daugeliui kitų Rusijos įmonių.

  "Įgyvendinti Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos 2021 metų balandžio 2 dienos sprendimą "Dėl asmeninių specialiųjų ekonominių ir kitų ribojamųjų priemonių (sankcijų) taikymo", — RIA Novosti cituoja dekreto tekstą.

  Dokumentas įsigalioja nuo jo paskelbimo dienos.

  Visų pirma sankcijos buvo taikomos Šveicarijoje registruotai "Prometey Swiss Sa". Nurodoma, kad jos direktorius yra Rusijos Federacijos pilietis Vasilijus Soldatovas. Taip pat sankcijos buvo taikomos dviem Lenkijos bendrovėms "Binboro Sp. Z.o.o" ir "Oil House Sp. Z.o", JAE registruota "Black Sea Commodities Trading Limited" ir Estijos bendrovei "Agro White Company OU". Sankcijų taikymo priežastys nebuvo nurodytos.

  Pagal dekretą sankcijos taikomos kaip turto blokavimas, prekybos operacijų apribojimas, visiškai sustabdomas išteklių tranzitas, skrydžiai ir gabenimas per Ukrainos teritoriją, užkertamas kelias disponuoti kapitalu Ukrainoje, licencijų ir kitų leidimų panaikinimas ar galiojimo sustabdymas, draudimas užsienio valstybės gyventojams ir asmenims, kuriuos tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuoja užsienio valstybės piliečiai arba kurie veikia jų interesais, dalyvauti privatizuojant, išnuomojant valstybės turtą.

  Be to, sankcijos išreiškiamos kaip draudimas pirkti prekes, darbus ir paslaugas iš juridinių asmenų, draudimas ar apribojimas užsienio kariniams laivams ir karo laivams įplaukti į Ukrainos teritorinius, vidaus vandenis, uostus, orlaiviams draudžiama įskristi į Ukrainos oro erdvę arba nusileisti šalies teritorijoje, taip pat taikomas visiškas ar dalinis sandorių dėl vertybinių popierių draudimas.

  Tegai:
  sankcijos, Estija, Lenkija, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos