13:06 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Kaip pažymeta, tai reiškia, kad žmonėms, paskiepytiems "Sputnik V" vakcina, kils problemų kertant sieną

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Vakcinacijos pasas, kurio bandomasis paleidimas Estijoje planuojamas balandžio pabaigoje, nenumato duomenų apie skiepijimą rusiška "Sputnik V" vakcina įvedimo, pranešė Socialinių reikalų ministerijos atstovas Kalle Killar'as.

  Anksčiau Killar'as pranešė, kad Estija balandžio mėnesį planuoja įvesti vakcinacijos nuo COVID-19 sertifikatus.

  "Į skiepijimo sertifikatą įtrauksime duomenis apie vakcinas, kurios gali būti parduodamos Europoje ir kurias piliečiams suleidžia Estijos gydytojai. Pavyzdžiui, "Sputnik" tarp jų nėra, todėl negalime jos įvesti į informacinę sistemą", — cituoja Killar'ą Estijos portalas "ERR".

  Kaip pažymėjo "ERR", tai reiškia, kad žmonėms, paskiepytiems "Sputnik V" vakcina, kils problemų kertant sieną.

  Portalo duomenimis, kadangi Europoje dabar kuriamos sąlygos dokumentui įsigalioti sandraugoje, trečiųjų šalių piliečių galimybių klausimas dar nėra aptariamas. Techninis pasirengimas įdiegiant dokumentą visose Europos šalyse yra skirtingas. Tačiau Estija pradėjo kurti sistemą dar prieš Europos Sąjungai nusprendus išleisti į apyvartą vakcinacijos sertifikatą.

  "Estija yra viena iš pirmųjų šalių, kurios jau turi prototipą. Europos Sąjunga ir Komisija nori, kad jis būtų parengtas iki birželio mėnesio. Jau yra 14 ES šalių, tarp jų ir Estija, kurios nori kuo greičiau pradėti bandomąjį projektą. Gegužės mėnesį prisijungs ir kitos šalys, kurios dalyvaus", — sakė užsienio prekybos ir informacinių technologijų ministras Andres'as Sutt'as.

  Kaip priduria "ERR", pasak ministro, vakcinacijos pasas leis atverti sienas, atgaivins turizmą ir "pagyvins" ekonomiką. ES šalys susitarė išleisti skiepijimo pasus nuo birželio 15 dienos. Estija tikisi, kad pažymėjimas bus parengtas gegužę.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Dar šia tema

  Jordanija pradeda vakcinaciją nuo koronaviruso "Sputnik V"
  Žiniasklaida : "AstraZeneca" nuvylė, bet "Sputnik V" dar gali išgelbėti
  Gamalėjaus centro vadovas papasakojo "juokingiausią mitą" apie "Sputnik V"
  Tegai:
  vakcina, Sputnik V, koronavirusas, Estija

  Svarbiausios temos