06:20 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijoje praktiškai ignoruojama rusakalbės bendruomenės nuomonė, be to, nei ankstesnėje, nei dabartinėje šalies Vyriausybėje nėra nė vieno rusakalbės bendruomenės atstovo, pareiškė politikas

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Estijos socialdemokratų partijos narys Raimondas Kaljulaidas atkreipė dėmesį į valdžios klaidas rusakalbių gyventojų atžvilgiu, rašo "Postimees".

  Jo nuomone, artėjantis perėjimas prie estų kalbos mokyklose, taip pat bendras rusakalbių bendruomenės nusivylimas valdžios atstovais, kurie atstovauja jos interesams aukščiausiu lygiu, rodo, kad Estijos elitas dar nepradėjo atsižvelgti į šios gyventojų grupės interesus.

  Kaljulaidas mano, kad tokia padėtis gali paskatinti rusų bendruomenę paremti Estijos konservatorių liaudies partiją, kuri pasisako prieš sienos su Rusija sutartį ir nori jai pateikti teritorines pretenzijas.

  Žurnalistas pabrėžia, kad Estijoje praktiškai ignoruojama rusakalbės bendruomenės nuomonė. Visų pirma švietimo perėjimo į estų kalbą tema beveik nediskutuojama su tais, kurie nuo to labiausiai nukentės.

  Pažymima, kad didžiausias nedarbo lygis Estijoje pastebimas tarp rusakalbių moterų, ypač šalies šiaurės rytuose.

  Kaljulaidas pabrėžia, kad tokia padėtis susiklostė dar prieš koronaviruso pandemijos sukeltą krizę. Pavyzdžiui, pagal 2017 m. Estijos žmogaus potencialo vystymosi ataskaitą, rusų įdarbinimo perspektyvos yra daug mažesnės nei vietinių gyventojų, o geros estų kalbos žinios ir pilietybės turėjimas taip ir nesuteikė rusakalbiams galimybės konkuruoti su estais, pažymėjo politikas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad nei ankstesnėję, nei dabartinėje Estijos vyriausybėje nėra nė vieno rusakalbės bendruomenės atstovo.

  Pats Kaljulaidas valdžios vykdomą politiką pavadino klaida.

  "Pavyzdžiui, aš tikrai nenoriu, kad dėl dabartinės krizės ir didėjančios nelygybės vis daugiau rusakalbių žmonių palaikytų populistus, juolab, kad čia kalbama apie revanšistinius politikus", — rašo jis.

  Dėl to jis ragina Estijos valdžios institucijas parodyti rusakalbiams gyventojams, kad valstybė juos vertina kaip lygiavertę ir vertingą visuomenės dalį.

  Tegai:
  rusakalbiai, Estija

  Svarbiausios temos