06:56 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Tuo tarpu kai kurie darbingo amžiaus žmonės dar nenusprendė, ar ketina skiepytis

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Baltijos šalyse vis daugiau darbingo amžiaus žmonių nori pasiskiepyti nuo koronaviruso. Tuo pat metu Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje vis dar yra daug gyventojų, kurie neplanuoja skiepytis nuo COVID-19, paaiškėjo kovo mėnesį atliktos tyrimų bendrovės "RAIT Faktum & Ariko" apklausoje.

  Lietuvoje jau paskiepyti 8 % darbingo amžiaus gyventojų (asmenų nuo 18 iki 65 metų), Estijoje — 5 %, Latvijoje — 3 %. Dar 39 % Latvijoje darbingo amžiaus gyventojų nori pasiskiepyti nuo koronaviruso, Estijoje — 43 %, Lietuvoje — 45 %, antradienį pranešė tyrimų bendrovės spaudos tarnyba.

  Palyginti su 2020 metų spalio mėnesiu, kai buvo atliktas ankstesnis tyrimas, visų trijų Baltijos šalių gyventojai yra labiau linkę skiepytis ir mažiau skeptiškai vertina vakcinas, pažymi tyrimo autoriai.

  Kovo mėnesio apklausos rezultatai rodo, kad 35 % Latvijos, 32 % Estijos ir 24 % Lietuvos gyventojų neplanuoja skiepytis nuo koronaviruso.

  Kai kurie darbingo amžiaus žmonės dar nenusprendė, ar ketina skiepytis. Estijoje jų yra 19 %, Lietuvoje — 22 %, Latvijoje — 23 %.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Lietuva pateko į daugiausiai vakcinuotų Europos Sąjungos šalių dešimtuką, taip pat tapo pirma pagal gautų ir panaudotų vakcinų santykį. Lietuvoje pirmąją vakcinos dozę paskiepyta 13,7 proc. suaugusių gyventojų, abiem dozėmis paskiepyti 5,7 proc. gyventojų.

  Masinę vakcinaciją nuo COVID-19 planuojama pradėti iki birželio 1 dienos.

  Iš viso nuo pandemijos pradžios užregistruota 217 865 COVID-19 infekcijos atvejai, mirė 3 594 žmonės.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Dar šia tema

  Estijoje gauta daugiau nei 220 pranešimų apie šalutinį poveikį po skiepų
  Skiepų negaunantys policijos pareigūnai planuoja surengti akcijas prie Vyriausybės
  Dulkys pareiškė, kad sprendimas skiepyti mokytojus buvo politinis
  Tegai:
  skiepai, koronavirusas, gyventojai, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos